بافت شهرها از درون فرسوده و از بیرون در حال گسترش است

وزیر مسکن و شهرسازی از فرسودگی بافت شهرها با وجود گسترش افقی آنها انتقاد کرد و گفت: در سال های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ حدود ۴۰۰ هزار مسکن خالی در کشور وجود داشت که برای آنها خریداری نبود.

«عباس آخوندی» عصر دوشنبه در همایش «تبیین برنامه های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» در محل نمایشگاه بین المللی تهران افزود: بافت شهرها از درون دچار فرسودگی می شود و این در حالی است که از بیرون در حال گسترش است. 
آخوندی ادامه داد: افرادی که در بافت میانی شهرها خانه دارند به طور عام مسکن فرسوده دارند. 
وی میزان تسهیلات خرید مسکن را در تهران یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، در مرکز استان ها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و در شهرهای کوچک ۸۰۰ میلیون ریال عنوان کرد. 
آخوندی تاکید کرد باید عرضه و تقاضای مسکن در کشور به تعادل برسد. 
این مسئول گفت: متاسفانه اطلاع رسانی در این زمینه بخوبی انجام نمی شود زیرا بیشتر اطلاع رسانی ها در ایران چهره به چهره است. 
وی از استانداران حاضر در این همایش خواست برای تعادل بخشی به بازار مسکن هرچه وزدتر، ستاد بازآفرینی شهری و همچنین شورای هماهنگی مسکن را تشکیل دهند. 
به گزارش ایرنا، همایش «تبیین برنامه های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» امروز با حضور وزیران صنعت، معدن و تجارت و مسکن و شهرسازی برگزار شد.
بیست و پنجم اردیبهشت ماه نیز مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان اعلام کرد: از ۸۷ هزار و ۶۵۹ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در کشور، ۳۷ هزار و۱۲۰ واحد در شهرک های صنعتی مستقرند و بنابراین نزدیک ۹۰ درصد صنایع کشور را بنگاه‌های کوچک و متوسط تشکیل می‌دهند.
«علی یزدانی» همان روز در جمع مدیران دستگاه های اجرایی و صنعتگران لارستان افزود: از کل واحد صنعتی کشور، ۷۹ هزار واحد در زمره صنایع کوچک و چهار هزار و ۳۰۰ واحد در قالب صنایع متوسط محسوب می شوند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۹۴۸ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که از این تعداد در ۷۸۷ شهرک صنعتی کار واگذاری زمین به متقاضیان انجام می شود.
بیست و دوم اردیبهشت ماه نیز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ابلاغ بخشنامه‌ای به شبکه بانکی، شرکت‌ها و واحد‌های کوچک و متوسط تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی را از شرایط نداشتن بدهی غیرجاری و چک برگشتی برای بهره‌مندی از تسهیلات و تعهدات مستثنا کرد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.