​روحانی: ایران آماده گسترش همکاری ها با اندونزی است

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید اندونزی در تهران گفت: ظرفیت‌ها و فرصت‌های فراوانی برای توسعه همه جانبه مناسبات تهران – جاکارتا بویژه در حوزه اقتصادی وجود دارد که باید به بهترین شکل از آنها استفاده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه هنگام دریافت استوارنامه اوکاتاونیو علی مودین سفیر جدید اندونزی در ایران به گام‌های مثبتی که در دو سال گذشته در ارتقا سطح روابط دوستانه و برادرانه دو کشور برداشته شده است، اشاره کرد و اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در زمینه خدمات فنی – مهندسی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در بخش‌های مختلف از جمله انرژی و ساخت سد نیروگاه و پالایشگاه روابط و همکاری‌های خود را با اندونزی توسعه دهد.
وی تصریح کرد: دو کشور علاوه بر مسایل اقتصادی می‌توانند در دیگر بخش‌های علمی، فرهنگی، تکنولوژی و فناوری، همکاری‌های خود را گسترش دهند.
رئیس جمهوری تأکید کرد: ایران و اندونزی به عنوان دو کشور مهم در جهان اسلام که معرف اسلام اعتدالی و رحمانی هستند، در شرایط امروز باید در راستای بیان حقیقت اسلام، در مقابل آنچه برخی گروه‌های افراطی و تروریستی از اسلام ارایه می‌کنند، تمام مساعی خود را بکار گرفته و برای رفع مشکلات موجود در جهان اسلام همکاری و همبستگی بیشتری با یکدیگر داشته باشند.
روحانی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچ مانعی در مسیر توسعه همکاری‌ها و روابط با اندونزی نمی‌بیند.
ضرورت استفاده از فرصت‌های همکاری در راستای تحکیم و تعمیق روابط تهران – جاکارتا
سفیر جدید اندونزی در ایران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس‌ جمهوری با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه ایران و اندونزی بر ضرورت استفاده از فرصت‌های همکاری در راستای تحکیم و تعمیق روابط دو کشور تاکید کرد.
اوکاتاونیو علی مودین همچنین خواستار توسعه همه جانبه مناسبات میان ایران و اندونزی و انتقال تجربیات و خدمات فنی و مهندسی از ایران به این کشور شد.
وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و اندونزی به عنوان دو کشور مهم در جهان اسلام با توسعه همکاری‌ها و روابط می‌توانند به جهان نشان دهند که اسلام دین رحمت برای همه جهانیان است.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.