روسیه المپیکی شد، فرانسه حریف ایران

تیم ملی والیبال روسیه به عنوان سهمیه قاره اروپا به المپیک ۲۰۱۶ ریو رسید و فرانسه حریف ایران در مسابقات والیبال انتخابی المپیک در ژاپن شد.

​تیم ملی والیبال روسیه در دیدار فینال مسابقات والیبال انتخابی المپیک در اروپا با نتیجه ۳ بر یک از سد فرانسه گذشت و جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو را به دست آورد.
فرانسه ست نخست این مسابقه را با برتری ۲۵ بر ۱۴ پشت سر گذاشت و این تصور را به وجود آورد که به راحتی با شکست قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن راهی المپیک ریو خواهد شد، اما روس‌ها با برتری ۱۶ بر ۲۵ و ۲۳ بر ۲۵ در ست‌های دوم و سوم به بازی برگشتند.
شاگردان ولادیمیر الکنو در ست چهارم مسابقه نیز با نتیجه ۲۱ بر ۲۵ موفق به شکست فرانسوی‌ها شدند و با پیروزی ۳ بر یک مقابل قهرمان لیگ جهانی مقتدرانه جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو را به دست آوردند. 
تیم ملی فرانسه با کسب عنوان دوم این مسابقات یکی از حریفان ایران در مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا خواهد بود. این مسابقات با حضور ژاپن، سه تیم برتر آسیا،‌ دو تیم از اروپا (فرانسه و لهستان)، یک تیم از آمریکای جنوبی و یک تیم از آمریکای شمالی و مرکزی و حوزه دریای کارائیب (نورسکا)، اردیبهشت ماه سال ۹۵ در ژاپن برگزار می‌شود.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.