رحمانی فضلی: مردم منطقه نمی پذیرند عربستان مواضعی در جهت منافع صهیونیست ها داشته باشد

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مردم منطقه نمی پذیرند که عربستان مواضعی در جهت منافع صهیونیست ها و آمریکا داشته باشد، ،گفت: عربستان باید جایگاه و موضع خود در دنیای اسلام را بشناسد و بداند که خسارت به دنیای اسلام خسارت به همه مردم مسلمان منطقه است.

عبدالرضا رحمانی فضلی که صبح امروز (دوشنبه) در راس هیاتی با هدف تعمیق روابط دو جانبه در پاسخ به دعوت رسمی همتای سوری خود وارد دمشق شد، به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد.
وی در ابتدای ورود خود به سوریه اظهار داشت: مردم منطقه نمی پذیرند که عربستان مواضعی در جهت منافع صهیونیست ها و آمریکا داشته باشد، حمایت عربستان از تروریست، شرارت و خشونت در حافظه تاریخی مردم مسلمان منطقه خواهد ماند و قضاوت و داوری علیه عربستان در جهان اسلام همچنان ادامه خواهد داشت.
رحمانی فضلی در میان خبرنگاران ابراز امیداوری کرد که خداوند یاری کند تا این فتنه عظیم، انشقاق، درگیری و اختلاف در دنیای اسلام حل شود و عوامل استکبار به سزای اعمال خود برسند.
او اضافه کرد: دنیای اسلام این موضع گیری ها و اختلاف فکنی ها را نخواهد بخشید و تاریخ نشان داده است که مسیر حق، عقلانیت و حل مسایل مردم نتیجه بخش خواهد بود و بقیه موارد دچار اخلال و شکست خواهد شد.
رحمانی فضلی تصریح کرد: امروز عربستان و هم پیمانانش در سوریه، عراق و یمن طرح ها و برنامه های بی ثمر دارند و با بحران های امنیتی، سیاسی و اقتصادی مواجه هستند و حتی در داخل عربستان هم این موضع گیری های سعودی ها را قبول ندارند.
به گفته وی، عدم توفیق و شکست ها منجر به برخی تصمیم های عجولانه نابخردانه عربستان شده است که هیچ سودی ندارد و ما امیدواریم که هر چه زودتر متوجه این اشتباه خود شده و آن را اصلاح کنند.
رحمانی فضلی درباره اهداف سفرش توضیح داد: این سفر در پاسخ به دعوت همتای سوری صورت گرفته است و تلاش خواهیم کرد تا کمیته اجرایی در چارچوب توافق های امضا شده در سال گذشته، فعال شود.
وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران گفت : همکاری های آموزشی، توازن اطلاعات، مبارزه با قاچاق انسان و مسایل امنیتی از جمله مواردی است که در دستور کار برنامه های این سفر قرار دارد.
وی افزود: ملاقات ها و دیدارهایی را با دوستان سوری خواهم داشت تا به لطف خدا منجر به تقویت روابط و مناسبات دو کشور و تامین منافع ملت های ایران و سوریه شود.
رحمانی فضلی امروز با محمد الشعار وزیر کشور و وائل الحلقی نخست وزیر سوریه دیدار و گفت و گو خواهد کرد.+ ۵ است

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.