دوربین های الکترونیکی جایگزین آینه خودرو

فناوری های معرفی شده در سال ۲۰۱۶ نشان دادند که چگونه دوربین های الکترونیکی نصب شده در یک خودرو می تواند در مقایسه با آینه های متداول دید بهتری در اختیار راننده بگذارد و نقاط کور آینه ها را که منجر به تصادف می شوند، به راننده نشان دهند.

در نمایشگاه CES ۲۰۱۶ که به تازگی در آمریکا برگزار شد، شرکت BMW فناوری جدید را به نمایش گذاشت که در آن دوربین های کوچک جایگزین آینه های اتومبیل شده و با استفاده از یک نمایشگر الکترونیکی، سه دید مختلف از یک چشم انداز وسیع در اختیار راننده می گذارند. بدین ترتیب راننده بدون نیاز به آینه های بغل و تنها با نگاه به مقابل می تواند رانندگی کند. 
همچنین یک شرکت فرانسوی به نام Valeo سیستم جدیدی موسوم به Sightstream را معرفی کرد که از دوربین های دیجیتالی بهره می برد؛ اما نمایشگرها را به جای آینه های بغل خودرو نصب می کند تا رانندگان مجبور به ترک عادت نشوند. 
هردو شرکت مدعی هستند که سیستم آن ها دارای مزایایی از جمله دید کامل تر از نماهای باز، دید بهتر در شب و همچنین رفع مشکلات مربوط به آینه ها در زمان بارندگی، از جمله بخار گرفتگی هستند. 
این سیستم ها موجب بهبود ساختار آیرودینامیک اتومبیل ها می شوند و در نتیجه میزان سوخت مصرفی را کاهش می دهند. 
هنوز هیچ کدام از این سیستم ها در اتومبیل ها عرضه نشده است، اما به نظر می رسد دوربین های دیجیتالی، موج بعدی فناوری های مورد استفاده در اتومبیل هستند.
شرکت جنرال موتورز نیز اعلام کرده است که به زودی ساختار آینه های درون اتومبیل الکتریکی Bolt را معرفی خواهد کرد. قرار است این ساختار امکان اتصال به یک دوربین را داشته باشد تا مشکل مسدود شدن دید توسط سرنشینان عقب خودرو یا اشیای بزرگی که روی صندلی عقب قرار می گیرند، رفع شود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.