«ازدها وارد می شود» مانی حقیقی به جشنواره فیلم برلین راه یافت

هر ساله به دلیل همزمانی جشنواره برلین و فیلم فجر تب و تاب حضور برخی فیلمسازان ایرانی و فیلم‌هایشان که امکان انتخاب بین این دو رویداد سینمایی را دارند ایجاد می‌شود و امسال هم اسامی آثاری چون «اژدها وارد می‌شود» ساخته مانی حقیقی و «لانتوری» ساخته رضا درمیشیان برای حضور در بخش مسابقه برلین به گوش می‌رسید که در نهایت فیلم مانی حقیقی انتخاب شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین که از ۱۱ تا ۲۱ فوریه برگزار می‌شود، اسامی ۹ فیلم جدید راه یافته به بخش رقابتی خود را در حالی اعلام کرد که فیلم «اژدها وارد می‌شود» از مانی حقیقی از ایران نیز در این بخش جای گرفته است.
مانی حقیقی ابتدا این فیلم را با نام «شن، جن، ین» کلید زد که بعدها بنا به دلایلی به «اژدها وارد می شود» تغییر نام داد. گفته شده بخشی که مربوط به این نام در فیلمنامه بود حذف شد و همین باعث تغییر نام فیلمنامه شد.
ترانه علیدوستی بازیگر شناخته شده کشورمان از تهیه کنندگان این فیلم است و همایون غنى زاده کارگردان مطرح تئاتر در آن به ایفای نقش می پردازد. امیر جدیدی، احسان گودرزی، نادر فلاح، علی باقری و کیانا تجمل از دیگر بازیگران این فیلم اند.
همچنین امسال فیلم مستند «رویای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی و فیلم داستانی «والدراما» ساخته عباس امینی به تهیه‌کنندگی مجید برزگر نیز برای بخش «نسل نو» شصت و ششمین دوره جشنواره برلین انتخاب شده است. این بخش موضوعاتی برای گروه سنی جوان و نوجوان را مدنظر قرار دارد.
البته در این بین نام فیلم «من سیاه» به کارگردانی رفیع پیتز کارگردان دو رگه ایرانی انگلیسی هم برای حضور در این جشنواره شنیده می‌شود که این فیلم محصول آمریکا، مکزیک، آلمان و فرانسه است. همچنین عوامل آن همگی غیرایرانی هستند. این فیلم داستان فردی مکزیکی است که پس از سال‌ها برای یافتن هویت خود به آمریکا برمی‌گردد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.