وزیر کشور : ایران حمایت از جبهه حق و محور مقاومت را ادامه می‌دهد

وزیر کشور گفت: سوریه و ایران در جبهه حق قرار دارند و مهم ادامه حمایت از این جبهه حق و محور مقاومت است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در دیدار با جهاداللحام رئیس مجلس سوریه تصریح کرد: رهبری، دولت و ملت سوریه که در طول سال‌ها بحران به طور مثال‌زدنی در رویارویی با تروریسم مورد حمایت آمریکا، رژِیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه وابسته به آنها مانند سعودی، ایستادگی و مقاومت کرده اند، شایسته هرگونه کمک و حمایتی هستند.
وی در این دیدار که محمد ابراهیم الشعار وزیر کشور سوریه، محمدرضا شیبانی سفیر ایران در سوریه و اعضای هیات ایرانی حضور داشتند گفت: اندیشه سیاهی که بر قتل مردم و ریختن خون بی‌گناهان بنا شده هیچ ارتباطی با اسلام ندارد و الگوی همکاری بین ایران، سوریه، عراق و مقاومت لبنان در رویارویی با تروریسم باید مورد اهتمام سایر کشورها قرار گیرد.
رحمانی فضلی تاکید کرد: ما با اتحاد خود می توانیم بر دشمنان پیروز شویم و به جهان اسلام کمک کنیم ،حال دشمنان ما هرچقدرهم قدرتمند باشند. دشمنان سوریه امید خود را به عملیات نظامی و میدانی از دست داده‌اند و اخیرا به مذاکرات روی آورده‌اند و این پیام و اشاره‌ای خوب است بر این که یاس در قلوب آنها رخنه کرده است.
وی با اشاره به ضرورت هوشیاری و بیداری در مذاکرات و ادامه روش مقاومت و حرکت در مسیر حق را برای مقابله با توطئه هایی که همه منطقه را بدون توجه به وابستگی های آنها هدف گرفته است اظهار کرد: کشورهایی مانند عربستان در داخل و خارج دارای وضعیت خوبی نیستند ودر جهان اسلام وجهه خوبی ندارند و نمی توانند به اهدافشان دست یابند. کشوری مثل آمریکا اگر لازم باشد روزی علیه عربستان اقدام خواهد کرد، زیرا آنها با هیچ کشوری متحد استراتژیک نیستند و تنها دنبال تحقق منافع خودشان هستند.
وزیرکشور در ادامه با اشاره به دستور رئیس جمهور کشورمان برای کمک به دولت و ملت سوریه گفت: همکاری مجالس ایران و سوریه می‌تواند مسیر روابط و مناسبات دو کشور را هموار سازد. مجلس شورای اسلامی و از جمله دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس همواره از دولت و ملت عراق و سوریه و یمن اعلام حمایت کرده و علیه دشمنان دنیای اسلام مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی مواضعی قاطع و مستحکم اتخاذ کرده اند.
براساس این گزارش، جهاد اللحام رئیس مجلس سوریه نیز در این دیدار گفت: این دولت‌ها اجازه پیدا نمی‌کنند منطقه را بیش از این به سوی جنگ‌ها و هرج ومرج سوق دهند.
وی همچنین مواضع شرافتمندانه کشورهای دوست و برادر به ویژه ایران، روسیه وکشورهای عضو بریکس در حمایت از سوریه در رویارویی با گروه‌های مسلح تروریست را ستود و از مواضع و رفتار برخی کشورهای عربی و غربی در این زمینه انتقاد کرد.
اللحام گفت: شرایط جنگی ظالمانه علیه سوریه و به ویژه تحریم های تحمیل شده بر مردم سوریه از سوی برخی کشورهای عربی و غربی هدفش شهروندان عادی و سلب ساده ترین شرایط زندگی آنان است.
رئیس مجلس سوریه افزود: سلام های گرم مرا به دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که همواره در حمایت از دولت و ملت سوریه مواضعی مستحکم اتخاذ می کنند، برسانید.
جهاد اللحام بر حمایت راهبردی ایران از همه دولت ها و ملت های مظلوم به ویژه سوریه در مقابل چالش ها و خطرها تاکید کرد و گفت: دشمنان منطقه قادر نخواهند بود اوضاع منطقه را متشنج و ملتهب سازند هرچند با حمایت از تروریسم و راه انداختن جنگ ها و اعدام غیرقانونی شیخ نمر باقر النمردرصدد تنش آفرینی باشند.
در این سفر دو روزه که قرار است درباره اجرایی کردن یادداشت تفاهم همکاری های بین وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و وزارت کشور جمهوری عربی سوریه مذاکره شود، رحمانی فضلی با مقامات ارشد سوریه دیدار و گفت وگو می کند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.