اداره اطلاعات انرژی آمریکا: متوسط قیمت نفت امسال به ۴۰ دلار می‌رسد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود از متوسط قیمت نفت در سال جاری میلادی را ۱۶ دلار کاهش داد و به ۴۰ دلار در هر بشکه رساند.

بر اساس پیش بینی هایی که اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش چشم انداز کوتاه مدت انرژی خود منتشر کرده، قیمت متوسط نفت برنت در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ترتیب به ۴۰ و ۵۰ دلار خواهد رسید.
بر اساس پیش بینی های اداره اطلاعات انرژی آمریکا، قیمت متوسط نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز امسال و سال آینده به ترتیب به ۳۸ دلار و ۵۴ سنت و ۴۷ دلار خواهد رسید.
در گزارش قبلی اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی شده بود که قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا در سال ۲۰۱۶ به ترتیب ۵۶ و ۵۱ دلار شود.
بر اساس برآوردهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا، قیمت متوسط نفت برنت در ماه دسامبر به ۳۸ دلار رسید که ۶ دلار نسبت به ماه نوامبر کاهش داشت و پایین ترین قیمت متوسط ماهیانه از ژوئن ۲۰۰۴ تاکنون بود.
این گزارش همچنین حاکی است با افزایش عرضه، قیمت متوسط نفت برنت در سال ۲۰۱۵ به ۵۲ دلار رسید که ۴۷ دلار کمتر از قیمت متوسط سال ۲۰۱۴ بود.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین برآورد کرده که متوسط تولید نفت خام آمریکا در سال ۲۰۱۵ به ۹.۴ میلیون بشکه در روز رسیده باشد و پیش بینی کرده که این رقم در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ترتیب به ۸.۷ و ۸.۵ میلیون بشکه در روز برسد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.