تارانتینو «هشت نفرت انگیز»را به صحنه تئاتر می برد

کارگردان «داستان‌ عامه‌پسند» می‌گوید: «من کاملا به همه چیزش فکر کردم. فقط منتظرم فصل تمام شود تا بتوانم آن را بنویسم».

در حالیکه فیلم «هشت نفرت‌انگیز» هنوز دارد مسیری خونین در باکس‌آفیس جهانی برای خود می‌برد و جلو می‌رود، کوئنتین تارانتینو دارد آماده می‌شود وسترن اسپاگتی جدید خود را روی صحنه تئاتر ببرد.
این برنده جایزه اسکار روز یکشنبه بعد از مراسم گلدن گلوب در لس‌آنجلس به شارون وَکس‌من سردبیر د رپ گفت که دارد آماده می‌شود تا این فیلم را برای صحنه اقتباس کند. تارانتینو گفت: «من کاملا به همه چیزش فکر کردم. فقط منتظرم فصل تمام شود تا بتوانم آن را بنویسم. باید خودم را در موقعیت قرار بدهم و شروع به نوشتن کنم». این کارگردان همچنین گفت نسخه تئاتری این فیلم را خودش کارگردانی می‌کند.
تارانتینو در ادامه این را هم آشکار کرد که هاروی واینستین در ابتدا سعی داشت او را متقاعد کند تا فیلمنامه‌اش را در قالب یک نمایشنامه تهیه کند، اما او می‌خواست یک فیلم سینمایی بسازد. تارانتینو توضیح داد: «هاروی راستش، اول می‌خواست من را متقاعد کند یک نمایشنامه بسازم. و من هم به او گفتم ببین، می‌توانم این کار را بکنم. اما من از جنبه مرموزش خوشم می‌آید و جنبه مرموز این داستان واقعا فقط در فیلم عملی می‌شود. و من دوربین ۷۰ میلی‌متری را دارم  و برف دارم. پس بگذار آن کار را بکنم».
نسخه اولیه فیلمنامه «هشت نفرت‌انگیز» در پرونده‌ای معروف و بدنام، توسط یک وبسایت اینترنتی به صورت آنلاین منتشر شد که باعث شد تارانتینو حتی به فکر رها کردن کامل پروژه بیفتد. با این حال بعد از اینکه خواندن زنده فیلمنامه برای طرفداران، پاسخ‌های بسیار مثبتی دریافت کرد او نظرش را عوض کرد و فیلم را ساخت.
با وجود اینکه تارانتینو نام خود را در هالیوود به خاطر ساختن فیلم‌های کلاسیکی مثل «داستان عامه‌پسند» و «سگ‌های انباری» سر زبان‌ها انداخت، او نسبت به تئاتر و صحنه هم غریبه نیست. او اولین تجربه برادوی‌اش را با احیای نمایش «تا تاریکی صبر کن» محصول سال ۱۹۹۸ مقابل ماریسا تومی و استیون لنگ پشت سر گذاشته بود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.