محرومیت رئال و اتلتیکو از خرید بازیکن

فیفا ساعاتی پیش بصورت رسمی اعلام کرد که دو باشگاه رئال مادرید و اتلتیکو مادرید از خرید بازیکن در دو پنجره نقل و انتقالاتی تابستانی ۲۰۱۶ و زمستانی ۲۰۱۷ محروم شده اند.

پس از محروم شدن بارسلونا از خرید بازیکن در سال ۲۰۱۵، فیفا از فدراسیون فوتبال اسپانیا درخواست کرده بود تا تمام اسناد و مدارک مربوط به انتقال بازیکنان زیر ۱۸ سال خارجی به باشگاه های اسپانیایی را در اختیار نمایندگانش قرار دهد و در نتیجه بررسی های صورت گرفته، تخلف رئال و اتلتیکو محرز شد. علاوه بر رئال و اتلتیکو، فدراسیون فوتبال اسپانیا نیز از سوی کمیته انضباطی فیفا با جریمه روبرو خواهد شد.
باشگاه اتلتیکو مادرید به همین منظور علاوه بر محرومیت از خرید و ثبت بازیکن، با جریمه ای ۸۲۱ هزار یورویی و رئال مادرید نیز با جریمه ای ۳۲۸ هزار یورویی مواجه شده است. طبق تحقیقات فیفا مشخص شده است که باشگاه اتلتیکو بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ و رئال مادرید نیز بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ مرتکب تخلف شده است. هر دو باشگاه سه ماه فرصت دارند تا به این رای اعتراض کنند. محرومیت این دو باشگاه شامل نقل و انتقالات زمستانی ۲۰۱۶ نمی شود.
امروز نشریه آ اس پیش از هر رسانه دیگری این خبر را اعلام کرد و کمی بعد دیگر رسانه های معتبر اسپانیایی نیز تایید کردند که فیفا پس از یک سال تحقیق در مورد شیوه جذب بازیکن زیر ۱۸ سال از سوی رئال و اتلتیکو، تشخیص داده که این دو باشگاه نیز قوانین را رعایت نکرده و باید با جریمه مواجه شوند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.