موضوعات و مفاهیم محوری بیانات رهبرانقلاب با تاکید بر دوران پس از برجام منتشر شد

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای طرح کلی موضوعات و مفاهیم محوری بیانات رهبرانقلاب با تاکید بر دوران پس از برجام را با ارائه نموداری منتشر کرد.

به گزارش از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، از منظر رهبر انقلاب اسلامی به موازات اینکه «نظام اسلامی» به دنبال تحقق اهداف، برنامه ها و اقداماتی در کشور و منطقه است، دو جریان دیگر یعنی «نظام سلطه» و «جریان غرب گرای داخل» نیز با اقدامات و برنامه هایی مشخص به دنبال تحقق اهداف خود در کشور و منطقه و در تقابل با نظام اسلامی هستند.
به همین مناسبت پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR نمودار«طرح کلی موضوعات و مفاهیم محوری بیانات رهبر انقلاب«را با تأکید بر مباحث مطرح شده در دوره ی پسابرجام در تبیین برنامه ها و اقدامات این سه جریان منتشر می کند.
رهبر انقلاب اسلامی در تحلیل برنامه ها و اقدامات «جریان غرب گرای داخلی» نیز چهار محور «ترویج احساس حقارت ملی»، «شبهه افکنی و ترویج بی اعتقادی»، «ایجاد تردید در مسائل سرنوشت ساز کشور» و «ترویج لذت جویی و شهوترانی» را در رأس برنامه های این جریان مطرح می کنند.
رهبر انقلاب اسلامی:«وظیفه داریم به مسائل گوناگون کشور با نگاه کلان و جامع نگاه کنیم…لازم است نگاه جامع و نگاه کلان به مسائل همچنان حفظ بشود و با این نگاهِ جامع در مقابل حوادث موضع بگیریم، حادثه را بشناسیم.» ۱۳۹۲/۶/۱۴
حضرت آیت الله خامنه ای محورهای سه گانه ی» اقتصاد مقاومتی»، «پیشتازی در عرصه ی علم و فناوری» و «تعالی و مقاوم سازی فرهنگی» را به عنوان پایه های اصلی برنامه ی «نظام اسلامی» برای «پیشرفت کشور» معرفی می کنند و در مقابل برنامه های «نظام سلطه» در کشور و منطقه را مبتنی بر دو عنصر «نفوذ» و «اختلاف» می دانند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.