بودجه سال آینده ۲۶۷ هزار میلیارد تومان پیش بینی شد/نفت در بودجه ۴۰ دلار محاسبه می‌شود

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس جزئیات لوایح بودجه سال آینده و برنامه ششم توسعه اعم از میزان بودجه، نرخ فروش نفت، نرخ تسعیر ارز و اعتبارات هزینه‌ای، اعتبارات عمرانی و درآمدهای مالیاتی را تشریح کرد.

غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات لایحه بودجه سال ۹۵ و لایحه برنامه ششم توسعه اظهار داشت: براساس اعلام هیئت دولت قرار است لوایح بودجه سال آینده و برنامه ششم در جلسه علنی فردای مجلس تقدیم شود.

وی در خصوص جزئیات این لوایح گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۵ کل بودجه سال آینده از حیث مصارف و هزینه را ۲۶۷ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده است. همچنین قیمت نفت در بودجه سال اینده ۴۰ دلار محاسبه می‌شود و فروش روزانه نیز دو میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه و نرخ تسعیر ارز نیز ۲ هزار و ۹۹۷ تومان محاسبه می‌شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال ۹۵ اعتبارات هزینه‌ای ۱۹۷ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است که این رقم نسبت به بودجه مصوب سال ۹۴، ۱۳ درصد رشد داشته است.

به گفته کاتب بودجه عمرانی در سال آینده در لایحه دولت ۶۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که نسبت به مصوب سال ۹۴؛ ۱۷ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: حقوق کارکنان در سال آینده ۱۲ درصد رشد خواهد داشت و درآمدهای مالیاتی نیز ۱۰۱ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است که این رقم نسبت به سال ۹۴، ۱۴ درد افزایش یافته است.

سخنگوی کمیسیون در خصوص جزئیات لایحه برنامه ششم نیز گفت: در برنامه ششم پیش بینی شده که در پایان اجرای این برنامه نرخ رشد اقتصادی به ۸ درصد برسد. همچنین دولت پیش بینی کرده نرخ رشد اقتصادی در پایان سال ۹۵ به ۵ درصد برسد.

کاتب افزود: براساس پیش بینی دولت در لایحه برنامه ششم نرخ تورم در سال ۹۵، ۱۱.۳ درصد و در پایان سال برنامه ششم به ۸.۹ درصد رسد. 

وی در پایان گفت: در لایحه برنامه ششم پیش بینی شده که نرخ بیکاری که در سال ۹۴، ۱۲.۸ درصد است، در پایان برنامه ششم به ۹ درصد برسد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.