پیام‌رسان واتس‌اپ برای همیشه مجانی شد!

امروز واتس‌اپ مدل تجاری خود را تغییر داد و برای همیشه تمامی کاربران می‌توانند از این سرویس به‌صورت رایگان استفاده کنند.

پیام‌رسان محبوب واتس‌اپ که در مالکیت کمپانی بزرگ فیس‌بوک قراردارد، هرگز از روش تبلیغات برای کسب درآمد استفاده نکرد اما در عوض سیاستی متفاوت را برای این منظور در پیش گرفته بود. کاربران واتس‌اپ با نصب آن می‌توانستند یک‌سال به صورت رایگان از این برنامه استفاده کنند و سپس از سال دوم می‌بایست به ازای هر سال استفاده، مبلغی معادل ۹۹ سنت را بپردازند.
اگر چه این مبلغ زیاد به نظر نمی‌رسد اما همین موضوع می‌توانست عاملی باشد برای مهاجرت کاربران به دیگر پلتفرم‌ها. چرا که هم‌اکنون اپلیکیشن‌های بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند که خدمات خود را به‌صورت رایگان عرضه می‌کنند. از طرفی بسیاری از کاربران که بنا به هر دلیل با مشکل دسترسی به کردیت کارت‌های بین‌المللی همراه بودند از ادامه استفاده از این اپلیکیشن صرف نظر می‌کردند.
حالا واتس‌اپ اعلام کرده قصد دارد مدل تجاری خود را تغییر داده و اپلیکیشن پیام‌رسان خود را برای همیشه رایگان کند. مدل تجاری جدید واتس‌اپ برپایه ارتباط سازمان‌ها با مشتریان خود چیده شده است. به طور مثال پیام‌هایی نظیر کنسل شدن یک پرواز که توسط یک ایرلاین به دست مشتری می‌رسد یا پیغام‌های اطلاع و هشدار که بانک‌ها برای مشتریان خود ارسال می‌کنند از این پس می‌تواند از طریق این پلتفرم ارسال شود و منبع درآمد واتس‌اپ باشد.  همچنین واتس‌اپ تأکید کرده که هرگز قصد استفاده از تبلیغات به شیوه بنر را در برنامه خود ندارد. براساس اعلام واتس‌اپ، طی هفته‌های جاری و به‌روزرسانی‌های بعدی گزینه خرید درون برنامه‌ای از رابط کاربری این اپلیکیشن حذف خواهد شد. 
واتس‌اپ بیش‌تر از ۹۰۰ میلیون کاربر فعال در سراسر دنیا دارد که آن را تبدیل به بزرگترین پلتفرم در زمینه اپلیکیشن‌های پیام‌رسان کرده‌ است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.