فولکس واگن باز هم دردسرساز شد / اشکال فنی ۶۱۴ دستگاه فولکس واگن در روسیه

شرکت فولکس واگن آلمان به صورت داوطلبانه برای ۶۱۴ خودروی مدل سکودا سوپرب ۳ خود که از سال ۲۰۱۵ در روسیه به فروش رسانده، فراخوان رفع عیب صادر کرده است.

نهاد نظارت بر ایمنی فنی روسیه، روستاندارت روز دوشنبه با اشاره به وجود یک ایراد فنی در محصولات شرکت فولکس واگن اعلام کرد، این شرکت خودروساز آلمانی به صورت داوطلبانه برای ۶۱۴ خودروی مدل سکودا سوپرب ۳ خود که از سال ۲۰۱۵ در روسیه به فروش رسانده، فراخوان رفع عیب صادر کرده است.
فولکس واگن که در سال گذشته میلادی با رسوایی استفاده از نرم افزاری برای پنهان کردن میزان آلایندگی خودروهای تولیدی اش در آمریکا مواجه شده بود، پیشتر وعده داده بود که از ژانویه امسال فراخوان و رفع عیب این خودروها را نیز آغاز خواهد کرد.
بعد از افشای این رسوایی، آژانس حفاظت از محیط زیست امریکا اعلام کرد که این شرکت به دلیل تقلب در سنجش میزان آلایندگی خودروهایش ممکن است با جریمه ۱۸ میلیارد دلاری مواجه شود.
نرم افزار مورد استفاده شرکت فولکس واگن میزان آلایندگی واقعی خودروها را در جریان آزمایش آلایندگی پنهان می کند، در حالی که محصولات این شرکت هنگام حرکت در جاده ۴۰ برابر میزان مجاز آلایندگی تولید می کنند.
با گستردش ابعاد رسوایی شرکت فولکس واگن، شرکت تویوتا موتور، سال گذشته توانست بار دیگر رکورد بیشترین میزان فروش خودرو در جهان را از رقیب متقلب آلمانی اش پس بگیرد.
رسوایی پنهان کردن میزان آلایندگی خودروهای شرکت فولکس واگن سال گذشته موجب استعفای مارتین وینترکورن، مدیر این شرکت شد که قصد داشت با پشت سر گذاشتن شرکت های تویوتا و جنرال موتورز به پرفروش ترین برند بازار خودروی جهان تبدیل شود.  میزان تحویل محصولات شرکت جنرال موتورز در ۹ ماهه نخست سال گذشته میلادی ۱.۹ درصد کاهش یافت و به ۷.۲ میلیون دستگاه رسید.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.