یک مقام روس:مذاکرات بر سر فروش هواپیماهای روسی به ایران ادامه دارد

یکی از مقامات صنایع هواپیمایی روسیه روز دوشنبه اعلام کرد، با وجود تصمیم تهران برای خرید هواپیماهای اروپایی، مذاکرات با ایران بر سر خرید هواپیماهای روسیه ادامه خواهد یافت.

پایگاه خبری 'راشا تودی' بدون ذکر نام این مقام روس به نقل از وی افزود: گزارش هایی که حاکی از تصمیم ایران به خرید یکصد یا ۱۱۴ فروند هواپیما از شرکت ایرباس اروپاست، به این معنا نیست که ایران از گفت وگوها درباره خرید هواپیما از روسیه صرفنظر کرده باشد. جمهوری اسلامی ایران علاقه مند به هواپیماها و بالگردهای ساخت روسیه است. 
بر اساس این گزارش، مسکو و تهران در حال مذاکره در زمینه خرید بالگردهای ساخت روسیه، هواپیماهای مسافربری 'اس اس جی- ۱۰۰'، مدل های نظامی و غیرنظامی هواپیمای باری 'II-۷۶' و هواپیماهای 'تی یو- ۲۰۴' و 'ایرکوت ام سی- ۲۱' هستند. 
به گفته این مقام روس، ایران همچنین برای ارتقای هواپیماهای ساخت دوره اتحاد جماهیر شوروی و ساخت هواپیماهای جدید با کمک روسیه ابراز علاقه کرده است.
تحلیلگران معتقدند که تولیدات هوایی روسیه احتمالا ۱۵ تا ۲۰ درصد بازار ایران را از آن خود خواهد کرد.
در پی لغو ممنوعیت صدور هواپیماهای مسافربری به ایران در روز شنبه از سوی رئیس جمهوری آمریکا، روسیه رقابت تولیدات آمریکایی را در بازار ایران پیش رو خواهد داشت.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.