غفلت مرگبار بچه آهو مقابل کروکودیل‌ها

خشکسالی‌های اخیر در افریقای جنوبی باعث شده حیوانات هر جا که اندکی آب جمع شده باشد تجمع کنند و این برای شکارچیان طبیعت فرصت مناسبی است.

کارن وان دام عکاس ۵۳ ساله حیات وحش که در ژوهانسبورگ زندگی می‌کند به همین خاطر در جریان گردش در پارک ملی افریقای جنوبی مانند شکارچیان در کمین حوادثی که هر لحظه ممکن بود پیرامون یک برکه آب اتفاق بیافتد نشست. با وجود چندین کروکودیل گرسنه در این برکه و حیواناتی که بی توجه به خطر برای آب خوردن به آنجا  می‌آمدند هر لحظه ممکن بود تصویری از نزاع بی رحمانه برای بقاع را شاهد باشد.
زمانی که یک گله آهو به آب نزدیک شد همه چیز برای کروکودیل‌ها و عکاس آماده بود. یک بچه آهو که احتمالا چند روزی بیشتر از عمرش نمی‌گذشت غافل از همه چیز به آب نزدیک شد؛ او شکار آسانی برای کروکودیل‌های غول‌پیکر به شمار می‌رفت. در یک لحظه کروکودیل سرش را از آب بیرون می‌آورد و همه گله پا به فرار می‌گذارند اما آهوی جوان کوچکتر از آن است که بتواند از چنگ شکارچی فرار کند. بچه آهو در حالی که پاهایش میان آرواره‌های کروکودیل است آخرین ناله‌هایش را می کند و لحظه‌ای بعد در وسط برکه به غذای کروکودیل‌ها تبدیل می‌شود. کروکودیل‌ها به غذایشان می‌رسند؛ عکاس هم موفق می‌شود از تمامی لحظات این شکار عکاسی کند و عکس‌هایش را در دیلی‌میل منتشر کند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.