مدیرعامل بانک سپه از ظریف تشکر کرد

مدیر عامل بانک سپه در نامه ای به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه از تلاش دستگاه دیپلماسی برای خروج ایران از تحریم تشکر کرد و نوشت: بانک سپه با حضور قدرتمند در عرصه بین المللی پاداش تلاش دستگاه دیپلماسی کشور را می دهد.

محمد کاظم چقازردی طی نامه ای به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، ضمن تشکر از تلاش های ارزشمند دستگاه دیپلماسی برای خروج ایران از تحریم ها و به نتیجه رسیدن برجام گفت:حماسه بزرگ و غرور آفرین لغو تحریم های ناعادلانه بین المللی که در پرتو عنایات حضرت حق، راهبری حکیمانه مقام معظم رهبری، تدابیر خردمندانه ریاست جمهور و تلاش های مجاهدت گونه حضرت عالی، معاونان و مدیران وزارت متبوع حاصل شد، برگ زرین دیگری را در تاریخ پرافتخار ملت و کشور بزرگ ایران رقم زد و روز بیست و هفتم دی ماه سال ۱۳۹۴ را برای همیشه در حافظه تاریخ ملت فهیم و قدرشناس ایران اسلامی ثبت کرد.
چقازردی افزود: آنچه حلاوت این موفقیت را در کام مدیران و کارکنان شاغل و بازنشسته نخستین بانک ایرانی دو چندان کرد، اعلام خبر مسرت بخش خروج بانک سپه از فهرست تحریم های ظالمانه، از سوی ریاست جمهور در مصاحبه مطبوعاتی ایشان بود.
وی نوشت: با اطمینان از اینکه رفع تحریم بانک سپه محصول بهره مندی از ظرفیت های پایان ناپذیر ارکان نظام جمهوری اسلامی و به مدد درایت و تدبیر حضرت عالی و مجموعه تحت امر بوده است، بدین واسطه بر خود فرض می دانم مراتب قدردانی خود و تمام کارکنان این بانک دیرپا در سراسر میهن اسلامی و شعب بین الملل را به محضر حضرت عالی تقدیم نمایم.
مدیرعامل بانک سپه در پایان نامه تصریح کرده است: رجاء واثق دارم بانک بزرگ سپه که همواره یک بانک منضبط، قانونمند و مورد اعتماد مردم و کارگزارن بین المللی است در دوران پساتحریم نیز بتواند با نقش آفرینی دو چندان در اقتصاد کشور پاسخی درخور و شایسته به مجاهدت و تلاش های به عمل آمده تقدیم نماید.
بانک سپه در ۲۴ مارس ۲۰۰۷ (سال ۸۸) در ارتباط با قطعنامه ۱۷۳۷ شورای امنیت تحریم شد ولی با تلاش های وزارت امور خارجه ، بویژه تیم مذاکره کننده به رغم آن که مشمول رفع تحریم های هسته ای نبود، از فهرست تحریم ها خارج شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.