مدرسه‌سازی، سنت دیرینه بانک ملی ایران

بانک ملی ایران از دیرباز خود را به توسعه آموزش در کشور متعهد می‌دانسته و در احداث و بازسازی تعداد زیادی مدرسه و کلاس درس نقش مستقیم داشته، اما این روند پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه در سال‌های اخیر شدت یافته است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، بسیاری از مناطق محروم کشور با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجهند و تامین منابع حل این مشکل نیز بر عهده نهادهای متفاوتی است.
بانک ملی ایران که در امور عام المنفعه نقشی دیرینه داشته و اساسا منابع قرض‌الحسنه مردمی را به این حوزه‌ها تخصیص داده، به مدرسه‌سازی به عنوان زیربنای پیشرفت کشور همواره نگاه ویژه داشته است.
بانک ملی ایران از سال ۱۳۸۸ تا کنون با تامین منابع و صرف هزینه به مبلغ بیش از ۲۰۵میلیارد ریال به ساخت، احداث، بازسازی، تکمیل مدارس و مجتمع‌های آموزشی، هوشمندسازی مدارس، خرید میز و نیمکت و وسایل کمک‌آموزشی بیش از ۱۲۰ باب مدرسه در سطح کشور اقدام کرده است.
روستای هاشم‌آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان حاجی‌آباد استان هرمزگان، روستای قرقان از توابع شهرستان انگوران استان زنجان، روستای بیوک خانلو پارس‌آباد در استان اردبیل، شالقون سراب در استان آذربایجان‌شرقی، مهرشهر بیرجند در استان خراسان‌جنوبی، روستاهای شیخ‌الاسلام از توابع شهرستان بانه و زیویه سریش‌آباد در استان کردستان، روستای سراب شهرستان ایوان و بخش چوار در استان ایلام و روستای ظفرآباد چین از توابع استان کهگیلویه‌وبویراحمد بخشی از مناطقی هستند که طی چند سال گذشته با مشارکت بانک ملی ایران، احداث مدرسه در آن‌ها آغاز شده است.
این اقدام بانک ملی ایران آن‌قدر چشمگیر بوده که وزیر آموزش‌وپرورش، این بانک را از شاخص‌ترین بنگاه‌های اقتصادی کشور در کمک به توسعه مدرسه‌سازی برای مناطق محروم برآورد کرد. سیدمحمد بطحایی تاکید کرد که بانک ملی ایران علاوه بر خدمات عمومی به فرهنگیان و مجموعه آموزش‌وپرورش، مدرسه‌سازی را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی همواره در دستور کار داشته است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.