افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی بودجه سلامت در سال آینده

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از افزایش اعتبارات بخش عمرانی با ۳۱ درصد و بخش سلامت با ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد در بودجه سال آینده خبر داد.

رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به پیش‌بینی بودجه بهداشت و درمان در لایحه بودجه سال ۹۵، اظهار داشت: در لایحه بودجه سال آینده علاوه بر تخصیص یک درصد از درآمد مالیات بر ارزش افزوده به بخش بهداشت و درمان، بودجه این بخش حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش اعتبارات داشته است.
وی با بیان اینکه در بودجه سال ۹۵ در دو حوزه با رشد اعتبارات مواجه هستیم، گفت: در بودجه سال آینده اعتبارات بخش عمرانی با ۳۱ درصد و بخش سلامت با ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش مواجه بوده‌اند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ادامه طرح تحول در بخش سلامت برای مردم و دولت بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: توجه به بخش درمان، کاهش پرداختی توسط مردم، دسترسی مردم به خدمات با کیفیت بهداشت و درمان باید در صدر نظام بهداشت و درمان باشد و در بررسی بودجه در مجلس نیز تلاش ما توجه به این نکات است.
خضری در پایان تاکید کرد: از آنجا که ۶۸ درصد از بودجه امسال مبتنی بر مالیات است، باید دقت شود که در این زمینه به بخش‌های کم درآمد جامعه و تولیدکنندگان فشار نیاید.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.