روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مطابق برنامه ریزی های انجام شده تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور تا دو سال آینده به اینترنت پرسرعت متصل می شوند.

مرتضی براری روز شنبه در دیدار با استاندار چهارمحال وبختیاری افزود: اتصال روستاهای کشور به اینترنت پرسرعت در راستای کاهش شکاف دیجیتالی در مناطق محروم و مرزی با جدیت پیگیری و اجرا می شود.
به گفته وی، سال گذشته هشت هزار روستا به اینترنت پرسرعت متصل شدند و تا پایان امسال نیز ۲۵ هزار روستا به اینترنت متصل خواهند شد.
به گزارش ایرنا، ۳۴ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد و ۳۰ درصد جمعیت کشور در مناطق روستایی سکونت دارند.
وی افزود: با اتصال اینترنت پرسرعت تمام خدمات دفاتر پیشخوان دولت که در شهرها انجام می شود به روستاها نیز منتقل و اجرا خواهد شد.
براری ادامه داد: هم اینک ۸۰ میلیون سیم کارت در کشور فعال است و هزینه راه اندازی هر ایستگاه BTS در کشور بین سه میلیارد ریال تا هفت میلیارد ریال است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سهم (آی سی تی) فنآوری اطلاعات و ارتباطات در اقتصاد باید پر رنگ تر شود و کسب و کار باید به سمت الکترونیکی شدن و فناوری اطلاعات پیش برود.
براری گفت: دولت و بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در چهارمحال و بختیاری طی سال گذشته تاکنون ۹۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است.
وی با بیان اینکه بخش آی تی پیشرو در توسعه است، تصریح کرد: ۱۰ سال گذشته هزینه خدمات بانکی در کشور به طور متوسط ۱۰ هزار ریال بود و امروزه با پیشرفت و توسعه زیساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات به ۱۵۰ ریال کاهش یافته است.
استاندار چهارمحال وبختیاری نیز در این دیدار، به در پیش بودن برگزاری انتخابات اسفندماه اشاره کرد و گفت: توسعه و ارتقای زیرساخت های ارتباطات و اینترنت در تمامی مناطق بخصوص روستاها ضروری است.
قاسم سلیمانی دشتکی با تشریح نقش (آی تی) فناوری اطلاعات در سبد خانوار، زیرساخت های مناسب، اقتصاد فعال و نیروی انسانی متخصص را از سرمایه های آی سی تی استان برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با افزایش بهره وری آی تی و گسترش خدمات الکترونیکی به کمک مدیران توانمند استان، رتبه استان در بخش آی سی تی بیش از پیش بهبود یابد.
به گفته وی، ۱۶ تا ۱۸ درصد نیروی انسانی استان شامل دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در بخش آی سی تی هستند.
به گزارش ایرنا، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال وبختیاری به شهرکرد سفر کرده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.