ریاض برای کاهش تنش با ایران نماینده ویژه تعیین می‌کند

«سر تاج عزیز» گفت: عربستان سعودی با توجه به پیشنهاد ایران در خصوص تعیین نماینده ویژه برای کاهش تنشهای فیمابین نماینده خود را معرفی می کند.

به نقل از  روزنامه «جنگ»، «سرتاج عزیز» مشاور امور خارجه نخست وزیر پاکستان در سفیر اخیر خود به عربستان سعودی و شرکت در اجلاس سازمان همکاری اسلامی عربستان سعودی را از نتایج سفر «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان آگاه کرده است و ریاض آماده است برای انجام مذاکرات نماینده ویژه تعیین کند.
 سرتاج عزیز گفت: به محض اینکه از طرف ایران و عربستان سعودی نمایندگان ویژه انتخاب شوند، اسلام آباد نیز نماینده ویژه خود را معرفی می کند. احتمال دارد اسلام آباد «اعزاز چودی» دبیر کل امور خارجه را به عنوان نماینده ویژه خود تعیین نماید.
 وی در ادمه افزود: اگر از میان دیپلماتهای سابق بخواهیم کسی را انتخاب کنیم «ریاض حسین کوکر» و یا «منیر اکرم» نماینده سابق پاکستان در سازمان ملل معرفی خواهند شد و در صورت انتخاب از میان شخصیتهای سیاسی کشور «راجا محمد ظفر الحق» سناتور پاکستانی انتخاب می شود.  
 وی در ادامه تصریح کرد: «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان در این رابطه در ۱۰ فوریه به «دوحه» قطر سفر خواهد کرد و با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر دیدار و گفتگو خواهد کرد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.