مرعشی: اصلاح‌طلبان صحنه سیاست را ترک نمی‌کنند

یک عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: با تمام بی مهری هایی که در رد صلاحیت ها صورت گرفت اصلاح‌طلبان صحنه سیاست را ترک نمی‌کنند. افکار عمومی پشتیبان اصلاح‌طلبان و حامیان دولت هستند.

حسین مرعشی در همایش مشترک میزهای استانی و شورای اصلاح‌طلبان استان‌ها اظهار کرد: ما هرچه که برای نظام لازم بود را خوب اندیشیدیم و به آن عمل کردیم. در مرحله اول وحدت اصلاح‌طلب‌ها مهم بود. در این میان دکتر عارف نقش مهمی را بر عهده گرفت و همه متوجه شدند که اصلاح‌طلب‌ها می‌توانند با وحدت وارد صحنه شوند. این وحدت آنقدر مهم بود که اصولگرایان را هم تحت تاثیر قرار داد.

وی ادامه داد: خیلی از چهره‌های اصلاح‌طلب که لیاقت حضور داشتند داوطلبانه ثبت‌نام نکردند تا کمک کنند فضای حاکم بر انتخابات رادیکالی نشود. ما همه حساسیت های موجود را مدنظر قرار دادیم. کسانی که نسبت به آن‌ها حساسیتی وجود نداشت سخاوتمندانه آمدند و ثبت‌نام کردند. در واقع وحدت، در نظر گرفتن حساسیت‌ها و حضور در انتخابات کاری بود که از دست ما بر می‌آمد تا رابطه خانواده انقلاب را بازسازی کنیم.

این عضو حزب کارگزاران سازندگی همچنین تصریح کرد: ما گفته بودیم که انتخابات سال ۹۴ ادامه دهنده انتخابات سال ۹۲ است. ما برای بازسازی رابطه اصلاح‌طلبان با نظام وارد انتخابات شدیم. با رد صلاحیت های انجام شده نتوانستیم آن چه که باید را در محضر خداوند، ملت و رهبری انجام دهیم.

وی خاطر نشان کرد: در بررسی‌های اولیه، تهران پنج نفر و شهرستان‌های دیگر ۲۵ نفر تائید صلاحیت شده داشتند. این در حالی است که ما هم در استان‌ها و هم در سطح ملی با مقامات عالی مثل دولت و مجمع تشخیص مصلحت مشورت‌هایی انجام دادیم.

مرعشی همچنین افزود: پیش‌بینی می‌کنیم ظرف یک ماه آینده اتفاقات مثبتی رخ دهد و شخصیت های ملی موثر به عرصه انتخابات باز گردند چرا که مردم حق دارند از میان آن‌ها افراد شایسته‌ای را انتخاب کنند. با همه این رد صلاحیت‌ها و بی مهری‌هایی که صورت گرفته است قرار نیست صحنه سیاست را ترک کنیم ما اصلاح‌طلبان راهمان را ادامه خواهیم داد و امید داریم با رهبری و نظارت رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و دیگر دوستان اصلاح‌طلبان با همت و پشتکار پیش برویم تا مجلسی متفاوت از مجلسی که دیگران طراحی کرده‌اند را شکل بدهیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه افکار عمومی همراه اصلاح‌طلبان است گفت: ما برای برگزاری انتخابات درست و خوب ابزارهای لازم را همراهمان داریم. افکار عمومی حامی جریان اصلاح‌طلبی و دولت است.

وی گفت: ما از یک گردنه سخت و شکننده با مذاکره عبور کردیم و درست زمانی که باید مدیران جدید برای مدیریت این شرایط وارد صحنه می شدند این رد صلاحیت‌ها صورت گرفت.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.