لاریجانی: عربستان فقط انرژی جهان اسلام را هدر می‌دهد

رئیس مجلس شورای اسلامی پیش ازعزیمت به عراق برای شرکت در اجلاس روسای مجالس کشورهای اسلامی گفت: یازدهمین اجلاس مجالس کشورهای اسلامی فرصتی برای تقویت روابط کشورهای دوست است.

 علی لاریجانی عصر امروز و پیش از عزیمت به بغداد درجمع خبرنگاران این مطلب را بیان کرد و افزود: مسائل مهمی در جهان اسلام وجود دارد که با حضور مسئولان پارلمان‌های کشورهای اسلامی در بغداد بررسی خواهد شد.
وی ادامه داد: حضور مسئولان پارلمان‌های کشورهای اسلامی فرصت خوبی است تا درباره مسائل اساسی جهان اسلام بحث و تبادل نظر شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی درپاسخ به این پرسش که آیا عربستان نیز جزو موضوعات مورد بحث خواهد بود یا خیر، گفت: مسائل مهمی در جهان اسلام وجود دارد که مسأله عربستان و حاشیه‌هایی که این کشور به وجود آورده فقط انرژی جهان اسلام را به هدر می‌دهد.
لاریجانی تصریح کرد: این اجلاس و شرکت مسئولان پارلمان‌های کشورهای اسلامی فرصتی است تا کشورهای دوست و همسایه روابط دوجانبه و چندجانبه را در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی تقویت کنند.
وی همچنین به روابط ایران و عراق اشاره کرد و افزود: ایران و عراق در سال‌های گذشته پیشرفت‌های خوبی را داشته‌اند و در این سفر نیز درباره مسائل دوجانبه و منطقه‌ای نیز مذاکراتی خواهیم داشت.
لاریجانی همچنین از تشکیل اجلاس بین‌المللی مجالس اسلامی در عراق حمایت کرد و افزود: این اجلاس از بدو تشکیل فراز و نشست‌های بسیاری را پشت سر گذاشته و جمهوری اسلامی ایران از تشکیل این اجلاس در بغداد حمایت می‌کند.

یازدهمین اجلاس روسای اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی فردا، یکشنبه، با حضور علی لاریجانی در محل پارلمان عراق واقع در منطقه سبز امنیتی پایتخت این کشور، آغار به کار می‌کند.
در این سفر فتح‌الله حسینی، محمد آشوری، حسن زمانی، علی افراشته و حسن قشقاوی رئیس مجلس را همراهی می‌کنند.
مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز در مراسم بدرقه رئیس مجلس حضور پیدا کرد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.