مدیرعامل ایران ایر خبر داد دو منبع تامین مالی ایرباس‌های جدید/ احتمال افزایش پروازهای بین‌المللی ایران‌ایر

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آخرین وضعیت انعقاد قرار‌داد برای خرید ۱۱۴ ایرباس جدید را تشریح کرد.

فرهاد پرورش در جمع خبرنگاران با بیان این‌که تلاش خواهد شد این هواپیماها در قالب یک قرار‌داد قطعی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کشور برسند، اظهار کرد: با توجه به ظرفیتی که شرکت ایرباس در تامین این هواپیماها خواهد داشت، پیگیری‌های ایران ایر ادامه پیدا می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که نحوه‌ی تامین مالی خرید این هواپیماهای جدید چگونه خواهد بود، ادامه داد: با توجه به مذاکرات انجام گرفته صندوق توسعه ملی و فاینانس خارجی دو منبع اصلی تامین مالی خرید این هواپیماها خواهند بود.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که با لغو تحریم‌ها علیه ایران پروازهای مستقیم ایران ایر بدون مشکل انجام خواهد گرفت، تصریح کرد: در طول سال‌های گذشته با توجه به فشار تحریم‌ها ایران ایر مشکلات زیادی در این رابطه داشت که منجر به افزایش قابل توجه هزینه‌های پروازهای بین‌المللی به رقمی در حدود ۱۵ تا ۱۷ هزار دلار بود.

پرورش گفت: با این وجود ما برای حفظ امید و مقابله با فشارها و محدودیت‌ها پروازهای بین‌المللی خود را ادامه دادیم و مردم ایران نیز با حمایت قاطع خود از این پروازها هرگز این برنامه‌ها را خالی از مسافر نگذاشتند.

وی با اشاره به لغو محدودیت‌های سوخت‌گیری ایران ایر در چند فرودگاه بین‌المللی اظهار کرد: در حال حاضر در پاریس، وین، لندن، آمستردام، فرانکفورت و کولن مشکلات ما برای سوخت‌گیری به‌طور کامل حل شده است و ما امیدواریم به زودی با نهایی شدن قرار‌داد‌های اقتصادی در طول روزهای آینده تمام محدودیت‌ها در تمام فرودگاه‌های بین‌المللی از میان برد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سوال که آیا پس از لغو تحریم‌ها، ایران‌ایر برنامه پروازهای بین‌المللی خود را افزایش خواهد داد، بیان کرد: با رسیدن ناوگان جدید و هواپیماهای تازه نفس می‌توان به افزایش پروازهای بین‌المللی امیدوار بود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.