سخنگوی قوه قضاییه:حکم پرونده کرسنت قطعی است

سخنگوی قوه قضاییه می‌گوید حکم پرونده کرسنت قطعی شده اما برخی محکومان این پرونده درخواست اعمال ماده ۱۸ سابق (ماده ۴۷۷ فعلی) را کرده‌اند که در حال بررسی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در ادامه نود و یکمین نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص پرونده فرار خاوری مدیرعامل اسبق بانک ملی به خارج از کشور و اینکه روزنه‌هایی برای همکاری با دولت جدید کانادا به‌منظور بازگرداندن خاوری ایجاد شده است، گفت: متأسفانه هیچ اتفاق خاصی در این پرونده صورت نگرفته است و با کمال تأسف مدعیان مبارزه با فساد و پولشویی این مورد را که مصداق روشن فساد مالی است تا الآن تحویل نداده‌اند.
وی با بیان اینکه مکرراً درخواست بازگرداندن خاوری به دولت کانادا داده شده است، گفت: همان‌طور که قبلاً نیز گفته‌ام باز هم می‌گویم که فرار خاوری به‌ضررش تمام شد و اگر فرار نمی‌کرد به‌نفعش بود. خاوری اگر همین الآن هم بازگردد به‌نفعش است و کسانی با اتهامات در سطح وی در پرونده فساد سه‌هزار میلیارد تومانی بودند که این افراد در کشور ماندند و اکنون تمام مشکلاتشان رفع شده است.
سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص پرونده کرسنت، گفت: پرونده کرسنت از آن پرونده‌هایی است که بسیار به طول انجامید تا اینکه دادگاه حکم صادر کرد. حکم دادگاه با اعتراض متهمان برای رسیدگی به دیوان عالی کشور رفت که دیوان براساس زمان وقوع جرم اعلام کرد این پرونده مشمول مرور زمان شده است و قابل رسیدگی نیست و در نتیجه حکم قبلی را نقض یا تأیید نکرد بلکه با استدلال مشمول مرور زمان بودن پرونده را بست.
محسنی اژه‌ای افزود: نسبت به این حکم از سوی مدعی‌العموم اعتراض و درخواست اعمال ماده 18 سابق شد. این اعتراض مدعی‌العموم توسط هیئتی که به اعمال ماده 18 رسیدگی می‌کنند مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت رأی شعبه 20 دیوان از سوی این هیئت نقض شد و براساس آن حکم محکومیت دادگاه به‌قوت خود باقی ماند.
وی توضیح داد: مجدداً از طرف برخی محکومان نسبت به همان حکم درخواست اعمال ماده 18 شده است که هم اکنون در حال بررسی است.
به‌گفته معاون اول قوه قضاییه در حال حاضر حکم این پرونده قطعی است.
محسنی اژه‌ای تأکید کرد: پرونده کرسنت بسیار قطور است و به حدود 7 الی 8 کارتن می‌رسد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.