​حضور ظریف درنشست هفته آینده اندیشکده چتم هاوس لندن

اندیشکده چتم هاوس انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پنجشنبه هفته آینده در میز گردی که به میزبانی این نهاد مطالعاتی در لندن برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

 چتم هاوس گفته است که این میزگرد پنج شنبه هفته آینده (۴ فوریه/۱۵ بهمن) تحت عنوان 'غلبه برچالش های خاورمیانه ، چشم اندازی ایرانی 'با حضور محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران برگزار می شود.
بنا بر اعلام چتم هاوس، ریچارد دالتون سفیر پیشین انگلیس در ایران و محقق چتم هاوس در امور خاورمیانه نیز در این میزگرد حضور خواهد داشت.
بنابر اعلام چتم هاوس، ظریف قرار است در این نشست در مورد «موضوعات کلیدی که منطقه خاورمیانه را تحت تأثیر قرار می دهند، از جمله درگیری ها در سوریه، یمن، عراق و داعش» صحبت کند.
تاکنون وزارت خارجه انگلیس و ایران سفر ظریف به لندن که احتمالا با هدف حضور در کنفرانس کمک مالی به سوریه صورت خواهد گرفت، تایید نکرده اند .
یک سخنگوی دیوید کامرون روز سه شنبه هفته گذشته پس از تماس تلفنی نخست وزیر انگلیس با حسن روحانی رئیس جمهور ایران اعلام کرد که کامرون امیدوار است ایران به کنفرانس ماه آینده کمک دهندگان به سوریه در لندن ، نماینده ای بفرستد.
کنفرانس چهارم فوریه به میزبانی انگلیس ، آلمان ، نروژ،کویت و سازمان ملل با هدف جمع آوری کمک های مالی به سوری های آواره یا فقر زده براثر جنگ داخلی در این کشور برگزار می شود. 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.