فوت ۸ نفر مبتلا به آنفلوآنزای خوکی در سیستان

حسینعلی شهریاری با بیان اینکه این بیماری در ظاهر شبیه آنفلوآنزای معمولی است، تاکید کرد که درصورت ابتلاء به این بیماری خطرمرگ و میر بسیار بالا است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، حسینعلی شهریاری در گفت وگویی با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزای خوکی در برخی استان‌های کشور، گفت: متاسفانه این بیماری درحال حاضر در استان سیستان منجر به فوت 8 نفر شده، البته علت و چرایی شیوع این بیماری خطرناک در کشورمان هنوز مشخص نشده است.

نماینده مردم زاهدان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این بیماری در ظاهر شبیه آنفلوآنزای معمولی است، افزود: به طور حتم افرادی که سن بالا داشته و دارای بیماری‌های قلبی و عروقی هستند، همچنین زنان باردار و کودکان، درمعرض آسیب بیشتر هستند؛ بنابراین باید به این نکته تاکید کرد که درصورت ابتلاء به این بیماری خطرمرگ و میر بسیار بالا است.

وی با تاکید بر رعایت مسائل بهداشتی در جهت کاهش ابتلاء به این بیماری، تصریح کرد: به طور حتم افراد برای کاهش ابتلا به این بیماری باید از دست دادن در مراکز عمومی خودداری کرده  و از افرادی که مشکوک به این بیماری هستند باید دوری شود، همچنین باید مراقبت‌های بهداشتی و پیشگیری با دقت بسیاری انجام شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم باید با این بیماری آشنا باشند، افزود: اگر آگاهی‌ها نسبت به خطرات این بیماری افزایش پیدا نکند، میزان مرگ ومیر افزایش پیدا کرده و هیچ اقدامی را نمی‌توان پس از ابتلا به این بیماری انجام داد؛ بنابراین آموزش پیش از ابتلا از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و باز هم باید به این نکته تاکید کرد که در این فصل تا جای ممکن افراد پیر و سالخورده در فضای آزاد و اماکن عمومی قرار نگیرند، چون بیماری آنفلوآنزای خوکی در مدت زمان کوتاهی از انسان به انسان منتقل می شود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.