اوباما: داعش از اسلام حرف نزند/ بیشتر قربانیان داعش از مسلمانان هستند

رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه اکثر قربانیان گروه تروریستی داعش را مسلمانان تشکیل می‌دهند، بر کمک گرفتن ازجوامع اسلامی برای مقابله و نبرد با این گروه تاکید کرد.

باراک اوباما درسخنانی که بامداد دوشنبه از شبکه‌های خبری پخش شد، گفت: داعش از اسلام حرف نزند زیرا آن‌ها یک مشت جنایتکار، قاتل و اوباش هستند و بیشتر قربانیان این گروه را نیز مسلمانان تشکیل می‌دهند.

وی همچنین برعدم خلط میان تروریسم و اسلام تاکید کرد و گفت: داعش بخش بسیار کوچکی از جمعیت بیش از یک میلیاردی مسلمانان و ازجمله میلیون‌ها مسلمان آمریکایی میهن‌پرستی هستند که ایدئولوژی نفرت‌انگیز داعش را رد می‌کنند.

وی بر کمک گرفتن از جوامع مسلمان برای پیروزی بر گروه تروریستی داعش تاکید کرد و در عین حال گفت: البته این به معنی انکار این واقعیت نیست که ایدئولوژی افراطی در برخی جوامع اسلامی گسترش یافته است. این مسئله‌ای واقعی است که مسلمانان باید با آن مقابله کنند.

وی ازسوی دیگر گفت آمریکا با هماهنگی کشورهایی مانند روسیه با داعش مقابله خواهد کرد و با متحدان اروپایی خود در برابر این گروه خواهد ایستاد. اوباما همچنین با محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر در کشورش گفت که آمریکا نباید به جنگ زمینی طولانی مدت در سوریه و عراق کشیده شود، این همان چیزی است که داعش خواهان آن است.

به دنبال حملات مرگبار در پاریس درماه گذشته وهمچنین تیراندازی در کالیفرنیا، شماری از جمهوریخواهان در کنگره خواستار اعزام نیروی زمینی به سوریه و عراق شده‌اند.

با این حال رییس جمهوری آمریکا گفت که تیراندازی یک زوج به سوی حاضران در یک جشن تعطیلات در کالیفرنیا را که ۱۴ کشته و ۲۱ زخمی برجای گذاشت، اقدامی تروریستی می‌داند.

با این حال او گفت: شواهد و مدارکی دال براینکه عاملان تیراندازی روز چهارشنبه بخشی از یک شبکه تروریستی باشند، در دست نیست. وی از سوی دیگر ادعا کرد که کشورش تروریست‌ها را در هر کجا که باشند تحت تعقیب قرار خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا از سوی دیگر گفت که کشورش برتهدیدهای تروریستی فائق خواهد آمد. اوباما با این حال تصریح کرد: ما آمریکایی‌ها از همه ادیان مسئولیم با تبعیض علیه مسلمانان مخالفت کنیم.

وی افزود: نباید به دلیل اتفاق روی داده در سن برناردینو کالیفرنیا با مسلمانان رفتار متفاوتی داشت.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.