معاون وزیر خارجه با همتای روس خود دیدار کرد

رحیم‌پور دردیدار با کاراسین، معاون مشترک المناقع وزارت امورخارجه روسیه طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه و همکاری‌های دو جانبه را بررسی کرده و درخصوص مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای به تبادل نظر پرداختند.

معاون وزیر امورخارجه کشورمان با تاکید بر رایزنی‌های دو جانبه ، همکاری‌های دو کشور را در رابطه با مسائل بحرانی منطقه مثبت ارزیابی کرد.
وی با اشاره به دوران پسا تحریم ، گسترش وتوسعه همکاری‌های اقتصادی با کشورهای منطقه را از اهداف کشور برشمرده و بر همکاریها و رایزنی‌های روسیه و ایران در حل مشکلات منطقه‌ای و جلوگیری از ایجاد بحران های جدید تاکید کرد.
کاراسین نیز ضمن ابراز خرسندی از رفع تحریم های ایران ، با اشاره به اهمیت روابط دو کشور اظهارداشت: ایران بازیگری مهم در صحنه بین المللی و منطقه می باشد که نقش آن در دوران پسا تحریم بیش از پیش افزایش یاقته است.
در این دیدار طرفین توافق کردند که سفر معاون مشترک المنافع وزارت امور خارجه روسیه در تاریخ 12-13 اسفند ماه سال جاری به تهران انجام شود.
رحیم پور جهت شرکت در اجلاس پنج جانبه کشورهای ساحلی دریای خزر که درخصوص آبزیان دریای خزر درعشق آباد برگزار خواهد شد ، از مسکو به قزاقستان سفر می‌کند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.