صالحی: ایران علاقمند به گسترش همکاری‌ها در زمینه راکتورهای کوچک است

رئیس سازمان انرژی اتمی در دیدار سفیر کره جنوبی در تهران گفت: ایران علاقمند به گسترش همکاری‌ها در زمینه راکتورهای کوچک و نیروگاه‌های برق هسته‌ای است.

وی با بیان اینکه دیگر شک بین روابط ما با دیگر کشورها به پایان رسیده و نمی‌توانیم گذشته را تکرار کنیم، اظهار داشت: دو کشور ایران و جمهوری کره جنوبی مشترکات زیادی دارند.
رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: کره جنوبی تجربیات خوبی در صنایع مختلف داشته و مردم ما تصور خوبی از این کشور دارند.
صالحی با اشاره به امنیت بالای ایران و ظرفیت‌هایی که در زمینه‌های مختلف از جمله در حوزه هسته‌ای دارد، تصریح کرد: ما علاقمند به گسترش همکاری در زمینه‌هایی همچون راکتورهای کوچک و نیروگاه‌های برق هسته‌ای بزرگ با روش‌های مختلف متضمن تامین اعتبار و همچنین تجهیزات پزشکی هسته‌ای پیشرفته در بخش سلامت و دیگر زمینه‌های صلح‌آمیز هستیم.
سفیر کره جنوبی در تهران نیز در این دیدار با بیان این که کره جنوبی کارهای زیادی در زمینه انرژی صلح‌آمیز هسته ای انجام داده است، عنوان داشت: برنامه جامع اقدام مشترک صفحه جدیدی برای همکاری ایجاد کرده است و انرژی هسته ای می‌تواند موتور برای جهش روابط دو کشور باشد.
وی خاطرنشان کرد: کره جنوبی به این مسئله واقف بوده و در نظر دارد از این فرصت استفاده کند.
در این دیدار همچنین در مورد مسائل مورد علاقه طرفین گفت‌وگو و دوطرف بر تعمیق روابط و گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های صنعتی، هسته‌ای و زمینه‌هایی که دارای ظرفیت هستند، تاکید کردند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.