دستور کار معاون ظریف در روسیه

«حسین امیر عبداللهیان» معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه ایران برای انجام دیدار کاری و رایزنی با مقام های روس در باره مسایل مهم منطقه به ویژه مساله سوریه وارد مسکو شد.

بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: مساله سوریه محور رایزنی های امیر عبداللهیان با طرف روس را تشکیل می دهد و دو طرف در خصوص حل و فصل سیاسی بحران در این کشور با توجه به مذاکرات سوری سوری در ژنو رایزنی و گفت و گو می کنند.
معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه با «میخاییل بوگدانف» معاون وزیر خارجه و نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه دیدار و گفت و گو می کند.
شرکت در کنفرانس مطبوعاتی در خبرگزاری روسیا سگودنیا از دیگر برنامه های امیرعبداللهیان در مسکو اعلام شده که قرار است فردا (پنجشنبه) برگزار شود.
مذاکرات سوری سوری تحت نظارت «استیفان دمیستورا» نماینده دبیر کل سازمان ملل در سوریه قبلا برای امروز چهارشنبه و فردا (پنجشنبه) برنامه ریزی شده بود.
اما رسانه های روسی به نقل از دمیستورا اعلام کردند که این مذاکرات ۲۹ ماه ژانویه (جمعه) برگزار می شود و دعوت نامه هیات های سوری و معارضان برای شرکت در این مذاکرات ارسال شده است.
ایران و روسیه از این مذاکرات حمایت می کنند و تنها راه حل مساله سوریه را گفت و گوی طرف های سوری بدون مداخله خارجی اعلام کرده اند.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.