سجادی: اصولگرایان از رد صلاحیت برخی از اصلاح طلبان خوشحال نیستند

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره واکنش اصولگرایان نسبت به تایید صلاحیت نشدن افرادی از جناح رقیبشان اظهار کرد: نمی توان گفت که اصولگرایان از رد صلاحیت اصلاح طلبان خوشحالند ، می توان امیدوار بود با ارائه مستندات از سوی کسانی که صلاحیت‌شان رد شده یا احراز نشده است، برخی از این افراد به رقابت بازگردند.

سید کمال الدین سجادی درباره رد صلاحیت تعدادی از اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس گفت: موضوع تایید و یا عدم احراز و رد صلاحیت ها به نهادی مربوط می شود که یک نهاد قانونی برخاسته از قانون اساسی است و اعضاء آن ازعلما و حقوقدانان هستند که نمی خواهند آخرت خود را با دنیای افراد معاوضه کنند.
وی با بیان اینکه به هرحال معیارهایی وجود دارد و چه اصولگرا و چه اصلاح طلب باید همواره طی کردن راه ها و کانال های قانونی را مدنظر قراردهند اظهار کرد: روند برگزاری انتخابات نیازبه وجود آرامش دارد و برپاکردن سر و صدا کاری از پیش نمی برد، می توان پرس و جوهای لازم را داشت و بررسی های مکفی را انجام داد.
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در ادامه با بیان این مطلب که در برخی استان ها تعداد اصولگرایانی که تایید نشدند خیلی زیاد است خاطر نشان کرد: در برخی شهرها بافت های قومی و قبیله ای عمل می کند و چهره ی افراد مهم است و اصولگرا و اصلاح طلب بودن جواب نمی دهد.
سجادی همچنین درباره واکنش اصولگرایان نسبت به تایید صلاحیت نشدن افرادی از جناح رقیبشان اظهار کرد: نمی توان گفت که اصولگرایان از رد صلاحیت اصلاح طلبان خوشحالند ، می توان امیدوار بود با ارائه مستندات از سوی کسانی که صلاحیت‌شان رد شده یا احراز نشده است، برخی از این افراد به رقابت بازگردند.
وی ادامه داد: ما معتقدیم رقابتی سالم است که هر سه جریان اصولگرا ، اصلاح طلب و مستقل در عرصه حضور داشته باشند چرا که این سه جریان با هم می توانند یک رقابت مطلوب را سامان دهند و باعث بالا بردن نرخ مشارکت مردم شوند.
او افزود: ترجیح می‌دهیم اصلاح‌طلبان در انتخابات فهرست داشته باشند، زیرا اعتقاد داریم دو جناح سنتی ایران سلایق مختلفی را در جامعه نمایندگی می‌کنند، از این رو جبهه پیروان خط امام و رهبری طرفدار رقابت جوانمردانه و سالم است و آقای باهنر نیزهمین عقیده را دارد که حتما رقابت اصلاح‌طلبان با اصولگرایان لازم است و درغیراین صورت، شاهد خلأ خواهیم بود.
سجادی هم چنین اظهار کرد که من هم حاضرم اگر کسی را بشناسم که صلاحیتش احراز نشده تماس بگیرم و این موضوع را پیگیری کنم .
سخنگوی جبهه پیروان درمورد ترکیب مجلس آینده نیز گفت: با توجه به روندی که اصولگرایان در ائتلاف اصولگرایان طی می کنند به نظرمن درمجلس آینده اصولگرایان دراکثریت خواهند بود و اقلیت اصلاح‌طلبان نیز فعالیت خواهند داشت.

 
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.