آیت‌الله موسوی‌اردبیلی: برخورد حذفی در انتخابات به زیان کشور و نظام است

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی گفت: اگر مردم احساس دلسری کنند و نقش خود را در تعیین سرنوشت کشور کمرنگ ببینند، نظام آسیب می‌بیند. اگر می‌خواهیم مردم حضور جدی و سازنده‌ای در انتخابات داشته باشند باید از همه سلیقه‌ها و جناح‌ها استقبال کنیم.
ر

این مرجع تقلید در دیدار وزیر کشور اظهار کرد: لازم است از زحمات همه مسئولان خصوصاً رئیس جمهور و دولت محترم و وزارت کشور تشکر کنم و به ویژه از وزیر خارجه و تیم مذاکره کننده به خاطر به نتیجه رساندن مذاکرات نیز تشکر می کنم، ولی متأسفانه آنچنان که باید، از نتایج این مذاکرات تقدیر نشد.
وی در ادامه با اشاره به نقش مهم مردم در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی گفت: امنیت پایدار با حضور و همکاری مردم است و باید توجه داشت که اصلاح وضع اقتصادی نیز نقش بسیار مهمی در ایجاد این امنیت دارد.
این مرجع تقلید تصریح کرد: برخورد حذفی در انتخابات به زیان کشور و نظام است. باید به‌گونه ای عمل کنیم که سلامت انتخابات به باور مردم تبدیل شود. در مسائل اجتماعی نیز ضمن توجه به حساسیت ها باید احترام افراد و فضای دوستانه در جامعه حفظ شود.
وی با تأکید بر نقش اساسی مردم در حل مشکلات کشور اظهار کرد: باید مشکلات معیشتی و زندگی مردم حل شود و باید اهتمام ویژه‌ای به این مسأله داشت.
آیت‌الله موسوی اردبیلی در پایان برای موفقیت دولت و به نتیجه رسیدن زحمات آن دعا کرد و گفت: امیدوارم همه دستگاه‌ها به گونه ای عمل کنند که ملت ایران بتواند از ثمرات برجام و زحماتی که عزیزان ما در دو سال گذشته کشیده اند بهره برداری کنند.
در ابتدای این دیدار نیز که در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد، رحمانی فضلی وزیر کشور، ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور خدمت آیت الله موسوی اردبیلی، گزارشی از وضعیت سیاسی، امنیتی و اجتماعی کشور ارائه کرد.
وی گفت: ما برای ایجاد امنیت مناسب، علاوه بر سرمایه گذاری در کشور، اقدامات مناسبی را در رابطه با رایزنی با برخی از کشورهای همسایه، انجام داده‌ایم؛ چون معتقدیم امنیت در هر کشوری اساس بسیاری از کارهای مهم به حساب می‌آید.
وی در ادامه بر نقش سازنده و همکاری خوب مرزنشینان اشاره کرد و گفت: مردم مرزنشین ما اعم از شیعه و سنی نقش بسزایی در ایجاد امنیت و کمک به این مهم دارند که پیوسته همکاری آنان مدد کار ما بوده است.
وزیر کشور در ادامه به نقش مؤثر مردم در حفظ نظام و تداوم انقلاب اشاره کرد و گفت: همیشه مردم در انتخابات، نقش مهمی داشته‌اند و باید سعی کنیم این انتخابات به وحدت و انسجام ملی تبدیل شود که اگر توجه نکنیم پیامدهای نامناسبی خواهد داشت.
رحمانی فضلی با تأکید بر نقش سازنده مرجعیت دینی در حضور مردم در انتخابات آینده، خواهان رهنمودهای این مرجع تقلید در این باره شد.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.