علت خروج هواپیما از باند فرودگاه مشهد اعلام شد

شب گذشته هواپیمای زاگرس هنگام فرود در فرودگاه بین‌المللی هاشمی‌نژاد مشهد از باند خارج شد که مدیر عامل این شرکت هواپیمایی با بیان این‌که خوشبختانه در این حادثه هیچ مسافری آسیب ندیده است، از بررسی دقیق ابعاد حادثه خبر داد و اعلام کرد که هواپیما نقص فنی نداشته و لغزندگی علت این حادثه بوده است.

هوشنگ صدیق اعلام کرد: شب گذشته یک فروند هواپیمای بویینگ هندی شرکت زاگرس در حین فرود در باند فرودگاه مشهد از باند خارج شد که این موضوع خساراتی را به این هواپیما وارد کرد اما خوشبختانه با مدیریت فرود از سوی خلبان، هیچ یک از مسافران صدمه ندیدند.
وی درباره‌ علت اصلی حادثه شب گذشته توضیح داد: از همان دقایق مسئولان و کارشناسان فنی کار خود را برای پیگیری و مشخص کردن دلیل اصلی عدم توقف هواپیما در باند فرودگاه آغاز کردند که انتظار داریم در آینده نزدیک دلیل این حادثه مشخص شود.
مدیر عامل شرکت هواپیمایی زاگرس با بیان این‌که این هواپیما هیچ نقص فنی نداشته است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد شرایط جوی و یخ‌زدگی و لغزندگی باند فرودگاه در این اتفاق نقشی تاثیر‌گذار داشته است؛ از این‌رو باید توضیحاتی درباره چگونگی وضعیت این باند برای نشستن هواپیماهای مسافرتی ارائه شود.
صدیق خاطر نشان کرد: هرچند این حادثه به هواپیمای شرکت زاگرس خساراتی وارد کرده و باید با برنامه‌ریزی نسبت به خارج کردن این هواپیما از باند و تعمیر آن اقدام شود اما خوشبختانه در این اتفاق هیچ یک از مسافران آسیبی ندیدند که این موضوع تاثیر‌گذارترین مساله به حساب خواهد آمد و البته باید به شکلی دقیق شرایط باند پرواز در شهر مقدس مشهد مورد بررسی قرار گیرد تا علت این لغزندگی و شرایط ناایمن مشخص شود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.