تاثیر ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در نمره کنکور از سال تحصیلی آینده

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از تاثیر ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در نمره کنکور از سال تحصیلی آینده خبرداد و گفت: امسال ۲۵ درصد نمره داوطلبان کنکور و ورودی‌های دانشگاهی از سوابق تحصیلی متوسطه به دست آمد و سال آینده به ۳۰ درصد افزایش می یابد و در سال ۹۶ سوابق تحصیلی بیشتر از این درصدها لحاظ خواهد شد.

عبدالرسول عمادی در آئین تجلیل از دانش آموزان برتر و نخبگان علمی، آموزشی، پرورشی، ورزشی و هنری شهرستان خمین اظهارکرد: کنکور برای ورود به دانشگاه ها باقی می ماند چرا که متقاضی برای برخی از رشته‌های تحصیلی بسیار است و بایستی متقاضیان با رقابت جذب این رشته‌ها شوند.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش افزود: با وجودی که کنکور خواهد ماند اما به تدریج به سمت کاهش تاثیرآن خواهیم رفت چرا که برگزاری کنکور در یک روز و رقابت، بسیار استرس زا است که در دهه اخیر در نظام آموزشی کشور تاثیر منفی و فشارهای روانی را در بین دانش آموزان ایجاد کرده است.
وی تصریح کرد: امسال ۲۵ درصد نمره داوطلبان کنکور و ورودیهای دانشگاهی از سوابق تحصیلی متوسطه به دست آمد و سال آینده به ۳۰ درصد افزایش می یابد و در سال ۹۶ سوابق تحصیلی بیشتر از این درصد ها لحاظ خواهد شد. تاثیر نمرات پیش دانشگاهی و سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سراسری سال آینده پنج درصد است.
به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از استقرار پایه دهم تحصیلی در نظام آموزشی سال آینده خبرداد و افزود: با استقرار پایه یازدهم و دوازدهم در سالهای بعدی، در سال ۹۷ مقطع پیش دانشگاهی به صورت رسمی در نظام آموزشی برچیده خواهد شد.
وی اظهارکرد: با اجرای کامل طرح آموزشی (شش ،سه ،سه ) در سال ۹۷ تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون کنکور به ۸۵ درصد افزایش خواهد یافت و ملاک بخش عمده کنکور با سوابق دوران تحصیلی سنجش و محاسبه خواهد شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.