به منظور شفافیت اطلاعات کاندیداهای مجلس؛ سامانه «مجلس‌نما» راه‌اندازی شد

سایت اطلاعات مربوط به هزینه‌ها، اموال، دارایی‌ها و مواضع نامزدهای انتخابات مجلس از سوی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شد.

مراسم  رونمایی از سامانه «مجلس نما»(پویش ملی شفافیت داوطلبانه نامزدهای انتخابات مجلس) صبح امروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
در ابتدای این نشست، مهدی ثنایی مسئول محتوایی طرح درباره کلیات طرح پویش ملی شفافیت داوطلبانه، اظهار داشت: این طرح یک حرکت ملی، فراجناحی و داوطلبانه است و از تمام جناح‌ها و تشکل‌ها برای پیوستن به آن دعوت شده است.

وی افزود: براساس مطالعات انجام شده، در ۵۱ کشور جهان شفافیت اطلاعات به صورت کامل اجرایی می‌شود و در بسیاری از کشورها شفافیت ِ آرا، شفافیت منابع مالی و شفافیت عمکلرد نمایندگان مجلس وجود دارد، حتی در کشورهایی مانند بحرین، عراق و افغانستان نیز سامانه‌ای برای دسترسی عموم به اطلاعات نمایندگان مجلس وجود دارد.
ثنایی خاطرنشان کرد: این طرح محدود به ایام انتخابات نیست و انشاءالله پس از انتخابات نیز نمایندگان منتخب ملت نظرات، آرا و مواضع خود در مجلس را بر روی سایت قرار خواهند داد.

سپس سامانه مجلس نما با آدرس majlesnama.ir رونمایی شد. قرار است در این سایت اطلاعات مربوط به هزینه‌ها، اموال،دارایی‌ها و مواضع نامزدهای انتخابات مجلس به طور شفاف و برای عموم اطلاع‌رسانی شود.
 تاکنون چهار تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این طرح پیوسته‌اند. احمد توکلی، نماینده تهران اولین نفری بود که به صورت داوطلبانه اطلاعات خود را وارد سامانه مجلس‌نما کرد.
میثم جمالی از حوزه انتخابیه اصفهان، احمد حسین فلاحی از حوزه انتخابیه همدان و سیدطاهر موسوی از حوزه انتخابیه شیراز نیز با ثبت‌نام در طرح و امضای مرام‌نامه آن به این پویش پیوستند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.