محبوبیت دونالد ترامپ روبه افزایش است

محبوبیت دونالد ترامپ، نامزد پیشروی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بالا رفته و با افزایش ۱۱ درصدی، میزان محبوبیتش به ۳۹ درصد افزایش یافته است.

دونالد ترامپ ۶۹ ساله و نامزد پیشروی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا در حالی موفق شده میزان محبوبیت خود را ۱۱ درصد افزایش دهد که اظهارات اخیرش علیه ورود مسلمانان به خاک آمریکا مناقشه‌برانگیز بوده است. بعد از ترامپ، تد کروز با ۱۸ درصد، مارکو روبیو با ۱۱ درصد و بن کارسون با ۹ درصد قرار دارند.

شبکه خبری فاکس نیوز که این نظرسنجی را انجام داده، گزارش داد تمامی این آمارهای جدید از ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ و پس از مناظره انتخاباتی جمهوری‌خواهان در لاس‌وگاس به دست آمده است.
ترامپ در میان سایر نظرسنجی‌های ملی منتشر شده توسط موسسه نظرسنجی سیاست عمومی نیز پیشرو است به طوری که براساس این نظرسنجی‌ها، ‌وی در میان رای‌دهندگان جمهوری‌خواه با حمایت ۳۴ درصدی روبروست و جب بوش، یکی دیگر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ تنها ۷ درصد از حمایت‌ها را داراست.

در وب‌سایت RealClearPolitics.com که میانگین نظرسنجی‌های عمده و اصلی ملی را منتشر می‌کند، ترامپ با ۳۳.۸ درصد آرا در راس سایر نامزدهای جمهوری خواه قرار دارد و پس از وی کروز با ۱۶.۶ درصد، روبیو با ۱۲.۴ درصد، کارسون با ۱۱ درصد و بوش با ۴.۲ درصد قرار گرفته‌اند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.