خانواده سردار فولادگر برای پیگیری سرنوشت وی به عربستان رفتند

نماینده مردم اصفهان، از اعزام برادر و دو فرزند سردار علی اصغر فولادگر (از مفقودان فاجعه منا) به عربستان، برای پیگیری سرنوشت وی خبر داد.

حمیدرضا فولادگر درباره آخرین وضعیت پسرعموی خود (سردار علی اصغر فولادگر که در جریان فاجعه منا مفقود شده است)، اظهار داشت: بر اساس آخرین بررسی‌هایی که تاکنون انجام شده، پیکر وی هنوز شناسایی نشده است.
وی افزود: روز گذشته برادر، دختر و پسر وی به عربستان رفتند تا مراحل قانونی آزمایش‌های DNA و شناسایی را درباره اجسادی که باقی مانده انجام دهند؛ چون علاوه بر چند جسدی که در مقبرهالشهدای مکه دفن شده، چند جسد نیز همچنان در یکی از سردخانه‌های مکه است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس خاطرنشان کرد: با رفتن خانواده وی به عربستان، بررسی‌های کارشناسی انجام می‌شود که آیا اساساً سردار فولادگر در بین جان‌باختگان است یا خیر.
فولادگر با بیان اینکه سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری از ابتدا به صورت میدانی در صحنه بوده و همکاری خوبی با خانواده‌های جان‌باختگان داشته‌اند، گفت: وزارت امور خارجه از قبل در جریان مسائل نبود و مسئولان این وزارتخانه می‌گفتند که مسائل حج طبق تقسیم کار قانونی، بر عهده سازمان حج و زیارت و بعثه است.
وی ادامه داد: اما پس از وقوع حادثه و مخصوصا تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر پیگیری دقیق آن، وزارت خارجه نیز وارد فرآیند کار شد و ما نیز جلساتی را با آقای ظریف، معاونان وی و کاردار و سفیر ایران داشته‌ایم و همه دستگاه‌ها اعم از وزارت خارجه و سازمان حج و زیارت مسئولیت پیگیری این حادثه را برعهده دارند.
نماینده مردم در مجلس همچنین درباره وضعیت اطلاع‌رسانی به خانواده‌های جان‌باختگان نیز گفت: در روزهای اول که اوج مساله بود، اطلاع‌رسانی از کانال‌های مختلف انجام می‌شد، ولی بعدا و با تلاش آقای اوحدی (رئیس سازمان حج و زیارت) هماهنگ‌تر شدند و اطلاع‌رسانی بهتری انجام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علاوه بر مبهم بودن سرنوشت سردار علی اصغر فولادگر (از کارشناسان سیاسی- نظامی) در فاجعه منا، برخی چهره‌های دیگر از جمله حجت‌الاسلام محمدصادق اخوان از روحانیون مبلغ در آئینحج نیز همچنان جزء مفقودان این حادثه هستند که خانواده وی نیز برای پیگیری وضعیت او، عازم عربستان شده‌اند.
اواخر هفته گذشته نیز پیکر عمار میرانصاری فرزند سردار محسن انصاری (قائم مقام بنیاد شهد و امورایثارگران) در عربستان شناسایی شد.
گفتنی است بعد از انتقال پیکر مرحوم غضنفر رکن‌آبادی (سفیر سابق کشورمان در لبنان و از جان‌باختگان حادثه) به تهران، اعلام شد که از جسد وی نمونه‌گیری انجام شده و بعد از ۴۸ ساعت، نتیجه آزمایش‌های تشخیصی پزشکی قانونی درباره علت و زمان تقریبی فوت وی اعلام می‌شود؛ اما با وجود گذشت بیش از سه هفته از آن تاریخ، هنوز پاسخ روشنی از سوی سازمان پزشکی قانونی درباره نتیجه بررسی‌ها اعلام نشده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.