صالحی: ورود به فاز جدید با اجرای برجام/ایران روی سکوی پرتاب قرار گرفته است

رئیس سازمان انرژی اتمی اجرای برجام را ورود به فاز جدیدی برای کشور دانست و گفت: پس از برجام سرانجام نیکویی برای ملت می بینم. این ملت بر روی سکوی پرتاب قرار گرفته است.

علی اکبر صالحی در مراسم گرامیداشت سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی افزود: هرآنچه از اقتدار و سربلندی شاهد هستیم، مدیون امام و همت بالای این ملت بزرگ است.
وی افزود: به تاریخ ایران نگاهی کنیم می بینیم این کشور در طول تاریخ یک کشور افتخار آفرین در عرصه جهانی بوده و پیش از اسلام، وسیع ترین امپراطوری را ایجاد کرد.
صالحی ادامه داد: ایران شیوه حکمرانی برای اداره یک امپراطوری را به دنیا عرضه کرد؛ ایران درنشر اندیشه و در نشر حکمت اسلامی پیش قراول بود. در انقلاب مشروطه مردم اراده کردند که تغییر کنند که این اراده به ۱۵ خرداد ۴۲ رسید و تجلی آن را در انقلاب شکوهمند اسلامی دیدیم.
وی با بیان اینکه بعد از برجام وارد فاز جدیدی شده ایم،اظهار داشت:همه تدبیر کردند و تمامی مسئولان، ۱۳ سال زحمت کشیدند اما تقدیر این بود که پرونده هسته ای سرانجام در چنین دولتی به نتیجه برسد.
رییس سازمان انرژی اتمی افزود: از ابتدای انقلاب تا به امروز که ۳۷ سال می گذرد، دوره بالندگی ایران بوده است و به رغم همه فشارها این مسیر را طی کردیم.
صالحی افزود: به عنوان کسی که از ابتدای بحران تصنعی هسته ای به عنوان نماینده ایران در آژانس بین المللی و سیر تحول این بحران ساختگی را شاهد بودم ،امروز وارد عرصه و فاز جدیدی شده ایم.
صالحی ادامه داد: استقلال یک ملت آسان بدست نمی آید. دستیابی به استقلال هزینه دارد. برای اینکه جمهوری اسلامی ایران بتواند در عرصه بین المللی به عنوان کشوری با ویژگی خاصی ظاهر شود باید از مسیر پرخطر عبور کند.
رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: خیلی از کشورهای اسلامی وجود دارند که جمعیت، اقتصاد و صنعت آنان بیشتر از ما است اما جایگاه ایران در سطح بین المللی را ندارند.
صالحی افزود: ایران به عنوان کشور در حال توسعه توانست در عرصه بین المللی به عنوان یک کشور توسعه یافته ظهور و بروز کند.
وی ادامه داد: جمهوری ایران به رغم ۳۷ سال مشکلات بیرونی و داخلی که برخی مشکلات داخلی به دلیل نواقصی سهوی مسئولان بوده، توانست به این اقتدار برسد.

حقوق ایران بدون هیچ شبهه ای در دنیا تثبیت شد/ایستادگی وزیر خارجه در مذاکرات
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه حقوق جمهوری اسلامی بدون شبهه ای در دنیا تثبیت شد،اضافه کرد:با تمامی قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و قطعنامه شورای حکام آژانس بین الملل انرژی اتمی، کشوری را سراغ نداریم که از طریق نهادهای بین المللی اینگونه تحت فشار باشد اما ما توانستیم به صورت افتخار آمیز عبور کنیم.
صالحی ادامه داد: زمانی که در مذاکرات حضور داشتم وقتی می دیدم وزیر خارجه در برابر وزرای خارجه کشورهای قدرتمند جهان که ۹۵ درصد قدرت اقتصادی و نظامی را در خود می گنجانند با استقامت و رشادت می ایستد، به خود می بالیدم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.