کاربران اینترنت در ایران ۱۸۷ برابر شد

آمارهای مرکز بررسی جهانی وضعیت اینترنت نشان می‌دهد که تعداد کاربران اینترنت ایران از اواخر سال ۲۰۰۰ با ۲۵۰ هزار کاربر، رشدی ۱۸۶۲۰ درصدی تا اواخر سال ۲۰۱۵ داشته است.

پایگاه بررسی جهانی وضعیت اینترنت اخیرا آمار مربوط به ضریب نفوذ و تعداد مشترکان کشورهای جهان را منتشر کرده است که بر این اساس آسیا با در اختیار داشتن ۴۸.۲ درصد از کل کاربران اینترنتی دنیا مقام نخست را در میان قاره‌ها کسب کرده است.
 اروپا با ۱۸ درصد و آمریکای لاتین هم با ۱۰.۲ درصد از کل کاربران دنیا در رده‌های بعدی ایستاده‌اند؛ خاورمیانه هم با در اختیار داشتن ۳.۷ درصد از کاربران اینترنت دنیا بعد از آفریقا و آمریکای شمالی جای داده شده است.
 براساس گزارش این مرکز، آسیا یک میلیارد و ۶۲۲ میلیون کاربر ایترنت دارد و از این جهت در صدر جدول قرار گرفته است و بعد از آن اروپا با ۶۰۴ میلیون مشترک اینترنت قرار دارد.
 تعداد کاربران اینترنت خاورمیانه تا نوامبر ۲۰۱۵ حدود ۱۲۳ میلیون گزارش شده و مجموع کاربران اینترنت دنیا روی عدد سه میلیارد و ۳۶۶ میلیون ایستاده است.
 آمار مربوط به بخش خاورمیانه نشان می‌دهد ایران از منظر تعداد کاربران اینترنت رتبه نخست را با رقمی بالغ بر ۴۶ میلیون دارد و بعد از آن عربستان سعودی با ۱۸ میلیون کاربر اینترنت است.
 عراق، امارت متحده عربی و سوریه نیز هر کدام به ترتیب با حدود ۱۱، ۹ و ۶ میلیون کاربر اینترنت، در رده‌های سوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.
 در این گزارش جمعیت ایران ۸۱ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۲۷۰ نفر در نظر گرفته شده که با ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر کاربر اینترنت، ضریب نفوذ ۵۷.۲ درصدی دارد.
 ایران همچنین ۳۸ درصد از تعداد کل کاربران اینترنت در خاورمیانه را تا این تاریخ داشته است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.