پای‌بندی کامل بانک ملی ایران به استانداردهای IFRS در تهیه صورت‌های مالی

عضو هیات مدیره و معاون مالی بانک ملی ایران پیاده‌سازی اصولی و دقیق استانداردهای گزارشگری مالی بین‌المللی را از الزامات حضور در عرصه اقتصاد بین‌الملل دانست و گفت: بانک ملی ایران با هدف ایجاد انضباط مالی، از سال گذشته صورت‌های مالی خود را کاملا مطابق با استانداردهای گزارشگری مالی بین‌المللی (IFRS) تهیه می‌کند و به شفاف‌سازی عملکردها پای‌بند است.

ناصر شاهباز در گفت‌وگو با روابط عمومی بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه شفافیت در صورت‌های مالی بانک‌ها درواقع حمایت از مشتریان و کمک به تصمیم‌گیرندگان و استفاده‌کنندگان از این اطلاعات است، افزود: بر همین اساس رعایت دقیق استانداردهای گزارشگری مالی بین‌المللی گام موثری برای ارتقای شفافیت و بهبود اطلاعات ارائه شده برای نظام بانکی کشور تلقی می‌شود. وی با تاکید بر اینکه شفافیت در صورت‌های مالی با بالا رفتن تعداد بانک‌ها اهمیت بیشتری یافته است، تصریح کرد: الزام بانک مرکزی برای تهیه صورت‌های مالی بر اساس نمونه ارائه شده و مطابق با استانداردهای بین‌المللی و همچنین توصیه‌های کمیته بال نیز در راستای شفافیت ارائه اطلاعات است.
شاهباز ادامه داد: با توجه به این که مهمترین خصوصیات صورت‌های مالی تهیه شده بر اساس استانداردهای مالی گزارشگری بین‌المللی، شفافیت است، بانک ملی ایران نیز از سال گذشته صورت‌های مالی خود را طبق نمونه ارسالی بانک مرکزی تهیه می‌کند.
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران تاکید کرد: البته بسترسازی مناسب به ویژه از منظر پیاده‌سازی توصیه‌های کمیته بال و استقرار بهینه مدیریت ریسک در شبکه بانکی به منظور تنظیم دقیق و بهره‌برداری موثر از برخی یادداشت‌ها ضروری است. وی با تاکید بر اینکه حفظ سلامت و ثبات بانک‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان اقتصادی کشور، نیازمند شفافیت است، بیان کرد: اهمیت موضوع در حفظ اعتماد عمومی به سیستم بانکی و جلوگیری از بروز هرگونه بحران در این بخش است.
شاهباز اظهار کرد: ابلاغ ضوابط ناظر بر حداقل استانداردهای شفافیت، ابلاغ مقررات گوناگون ناظر بر فعالیت‌های بانک‌ها و راه اندازی سامانه‌های مختلف، همه در راستای ایجاد شفافیت و جلوگیری از هرگونه فساد است.
معاون مالی بانک ملی ایران خاطر نشان کرد: این بانک با رعایت ضوابط و مقررات وضع شده از سوی بانک مرکزی و ارائه صورت‌های مالی خود مطابق با نمونه درخواستی آن بانک سعی در شفافیت ارائه اطلاعات خود دارد و در این زمینه نیز سامانه‌ها و نرم افزارهای متعددی تهیه یا در حال تکمیل شدن است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.