عضو حزب کارگزاران: مردم به هیچ وجه صندوق‌های رای را ترک نکنند

یک عضو حزب کارگزاران سازندگی با تأکید بر لزوم مشارکت پرشور مردم در انتخابات 7 اسفند، گفت: مردم نباید به هیچ وجه صندوق‌های رأی را ترک کنند.

حسین مرعشی با تأکید بر این‌که «علاقه‌مند به برگزاری انتخاباتی پرشور هستیم»، ‌اظهار کرد: امیدواریم شورای نگهبان در روزهای باقی‌مانده برای تحقق آرمان‌های نظام و رهبری این فرصت را به همه بدهد که همه حوزه‌های انتخابیه کشور، رقابتی باشد.
وی با بیان این‌که «حزب کارگزاران در چارچوب ائتلاف اصلاح‌طلبان برای دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری لیست خواهد داشت»، تأکید کرد که «همه پذیرفته‌ایم که حداکثر تأثیرگذاری ممکن را در انتخابات پیش‌رو داشته باشیم.»
وی در مورد نحوه مواجهه متقاضیان کاندیداتوری با اعلام نظر شورای نگهبان، گفت: از دوستان اصلاح‌طلب درخواست می‌کنیم در صورتی که صلاحیت‌شان تأیید شد، به وحدت اصلاح‌طلبان بپیوندند و کسانی هم که صلاحیت‌شان به تأیید نرسید، به یاری و کمک دیگر دوستان خود بشتابند.
سخنگوی حزب کارگزاران در ادامه درباره احتمال ائتلاف جریان اصلاح‌طلب با سایر جریانات سیاسی کشور با بیان این‌که «در حوزه‌های مختلف انتخابیه مجمع اصلاح‌طلبان و حامیان دولت کاندیدای نهایی را تعیین می‌کند»، اظهار کرد: هیچ ائتلافی با اصولگرایان طراحی نشده است و فقط پیش‌بینی شده که چنانچه در حوزه‌ای نیروهای افراطی در معرض انتخاب احتمالی قرار گرفتند،‌ با کاندیداهای اصولگرای میانه ائتلاف کنیم و از یک اصولگرای معتدل حمایت کنیم.
وی همچنین با تأکید بر «لزوم مشارکت پرشور مردم در انتخابات پیش‌رو» با بیان این‌که «مردم نباید به هیچ وجه صندوق‌های رأی را ترک کنند»،‌ خاطرنشان کرد: همه مسیر اصلاحات کشور و تحقق آرمان‌های انقلاب و نظام و حل مشکلات مردم و همچنین تحقق مطالبات محقق نشده، فقط صندوق‌های رأی است.
وی در ادامه به برگزاری نخستین کنگره حزب کارگزاران پس از ۱۸ سال از تأسیس این حزب اشاره کرد و گفت: بر اساس مصوبه‌ای که در سال ۷۸ در حزب داشتیم، پیش‌بینی کردیم که تا زمان تکامل یافتن حزب، از برگزاری کنگره‌ای برای حزب بپرهیزیم. در همین راستا نیز پس از این‌که تجربیات لازم را کسب کردیم و آرمان‌ها و سیاست‌های حزب جای خود را پیدا کردند، تصمیم به برگزاری نخستین کنگره حزب گرفتیم.
مرعشی با اشاره به زمان برگزاری این کنگره خاطرنشان کرد: نخستین کنگره حزب کارگزاران پنج‌شنبه هفته جاری و با حضور بیش از ۷۰۰ نفر از اعضای این حزب در سالن رایزن برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: این کنگره با محوریت اصلاح بخش‌هایی از اساسنامه حزب، برگزاری انتخابات برای تعیین ۱۲ نفر ا۲۵ نفر اعضای شورای مرکزی حزب و همچنین تصویب نهایی سند مواضع حزب که مکمل اساسنامه و مرامنامه حزب است، برگزار می‌گردد.
وی قرائت دسته‌جمعی میثاق سازندگی و آزادگی را از دیگر محورهای نخستین کنگره حزب کارگزاران عنوان کرد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.