اعلام زمان ثبت نام آزمون های سراسری و آزاد

ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۵ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از ۱۹ بهمن آغاز خواهد شد، به طوری که ثبت نام آزمون علمی کاربردی تا ۲۰ بهمن ادامه دارد.

ثبت نام آزمون سراسری سال ۹۵ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از ۱۹ بهمن آغاز خواهد شد، به طوری که ثبت نام از داوطلبان تا چهارشنبه ۲۸ بهمن ادامه خواهد داشت و داوطلبان برای ثبت نام باید به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.
گفتنی است همچنین دفترچه راهنمای ثبت نام (دفترچه شماره یک) آزمون سراسری از یکشنبه ۱۸ بهمن در سایت اینترنتی یادشده منتشر می‌شود. در واقع این آزمون برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس های خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و کدرشته محل های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.
آزمون سراسری سال ۱۳۹۵ صبح و عصر روزهای ۲۴ و ۲۵ تیر ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

ثبت‌نام کاردانی‌های دانشگاه علمی کاربردی تا ۲۰ بهمن
ثبت‌نام کاردانی‌های دانشگاه علمی کاربردی از ۱۴ بهمن آغاز و تا ۲۰ بهمن ماه ادامه دارد، به طوری که اطلاعیه سازمان سنجش حاوی شرایط عمومی و اختصاصی و نحوه ثبت نام برای پذیرش در دوره کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای آموزش مهارتی بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی در روز گذشته سه شنبه ۱۳ بهمن بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و داطلبان با مراجعه به سایت سنجش می‌توانند اقدام به ثبت‌نام کنند.
ثبت نام منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد و دفترچه ثبت نام همزمان با فرآیند ثبت نام بر روی سایت سنجش قرار داده می‌شود.مهلت ثبت نام برای پذیرش در دوره کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای آموزش مهارتی بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی از امروز چهارشنبه ۱۴ بهمن آغاز می‌شود و تا سه شنبه ۲۰ بهمن ادامه دارد.
در واقع ظرفیت پذیرش دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای جمعا ۳۰۵ هزار و ۳۳۲ نفر است که از این تعداد ۱۶۱ هزار و ۶۱۹ ظرفیت برای داوطلبان آزاد و ۱۴۳ هزار و ۷۱۳ نفر برای شاغلان است.
با بیان اینکه تعداد کد رشته‌ محل‌ها چهار هزار و ۶۳۳ کد رشته محل است، از میان کد رشته محل‌های مذکور پذیرش در چهار هزارو ۶۱۰ کد رشته محل به صورت متمرکز و ۲۳ کدرشته محل به صورت نیمه متمرکز صورت می‌پذیرد.

تمدیدمهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا ۲۴ بهمن
مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا ۲۴ بهمن تمدید شدبه گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری میزان، تمامی متقاضیان دوره با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند تا پایان روز شنبه ۲۴ بهمن ماه با مراجعه به سامانه مرکز سنجش و پذیرش به نشانی www.azmoon.org ابتدا دستور العمل ثبت نام را مطالعه و پس از کسب آگاهی های کامل در مورد رشته مورد نظر، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
شایان ذکر است امکان ویرایش اطلاعات برای این دسته از متقاضیان تا پایان مدت زمان ثبت نام فراهم می باشد و پس از آن امکان تغییر وجود ندارد.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.