خطر بزرگ از سر تراکتورسازی گذشت!

فدراسیون جهانی فوتبال برخلاف مسائل گفته شده، هیچ جریمه‌ای بابت استفاده تراکتورسازی از عالیشاه، نوراللهی و بیگ‌زاده برای این باشگاه درنظر نگرفت.

چندی قبل باشگاه تراکتورسازی ازسوی فدراسیون جهانی فوتبال با محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی مواجه شد و این در حالی بود که چند هفته از نیم فصل گذشته و تراکتور از ۳ بازیکن جدید خود استفاده کرده بود؛ عالیشاه، نوراللهی و بیگ‌زاده ۳ بازیکنی که در نیم فصل به تراکتور اضافه شدند، در چند مسابقه اول نیم فصل دوم به میدان رفتند و همین مساله بعد از اعمال محرومیت فیفا و منع ادامه حضور این بازیکنان در تراکتورسازی سبب شد تا برخی شایعات درباره کسر ۸ امتیاز از تراکتورسازی مطرح شود.
تراکتورسازی در ۴ مسابقه ای که از ۳ بازیکن مذکور استفاده کرد ، ۸ امتیاز به دست آورد و برخی بر این باور بودند که چون تراکتور به تصمیم فیفا بی توجهی کرده، این نهاد بین‌المللی دستور به کسر ۸ امتیاز از سرخ‌پوشان تبریزی می‌دهد اما این اتفاق رخ نداد.
روزبه وثوق احمدی، سرپرست کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در این باره گفته است: «ما حدس می‌زدیم که به خاطر اینکه فیفا احساس می‌کرد به این نهاد بی‌احترامی شده محرومیت‌هایی مثل کسر امتیاز و یا… را در نظر بگیرد که در نهایت آنها تا این لحظه به محرومیت از نقل و انتقالات را که برای تراکتورسازی قائل شده بودند بسنده کرده اند و دیگر طبق آیین نامه انضباطی ایران، کسر امتیازی در کار نخواهد بود.»
ظاهرا فیفا درباره کسر امتیاز از تراکتورسازی بابت استفاده از عالیشاه، نوراللهی و بیگ‌زاده همه چیز را به آیین‌نامه داخلی نقل و انتقالات ایران سوق داده است. آیین‌نامه داخلی هم می‌گوید اگر تیم‌های حریف تا دو ساعت بعد از بازی اعتراض خود را انجام دهند، نتیجه می‌تواند تغییر کند. از این رو چون هیچ کدام از ۴ حریف ابتدایی تراکتورسازی در نیم فصل دوم یعنی استقلال خوزستان، نفت آبادان، پیکان و ماشین سازی اعتراضی به حضور بازیکنان مذکور در ترکیب تیم تراکتور نکردند، موضوع کسر امتیاز منتفی است.
با این تفسیر تراکتورسازی که با محرومیت فیفا مشکلاتی زیادی گریبانش را گرفت و از قهرمانی در لیگ برتر نیز ناامید شد، از یک خطر بزرگ‌تر فرار کرد. شاید اگر ۸ امتیاز از تراکتورسازی کسر می‌شد جایگاه این تیم در ادامه لیگ برتر بازهم پایین تر می‌آمد و این مساله بر مشکلات این تیم می‌افزود.

 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.