کرملین: عملیات ضدتروریستی روسیه در سوریه ادامه می یابد

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: مسکو به همکاری با دمشق برای سرکوبی تروریست ها در سوریه ادامه خواهد داد.

پسکوف روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: روسیه و نیروهای مسلح به حمایت نظامی از اقدامات ضدتروریستی، عملیات آزادسازی سوریه و نیروهای مسلح این کشور ادامه می دهند.
خبرگزاری روسی رگنوم به نقل از سخنگوی پوتین همچنین نوشت: کشتار در ادلب بر اثر تسلیحات شیمیایی نیز متعلق به معارضان بوده است.
پسکوف افزود: وزارت دفاع روسیه در باره این حادثه اطلاعات لازم را منتشر کرده و مطلب جدیدی برای اضافه کردن به آن ندارم.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرد که کارخانه تولید مهمات شیمیایی جنگجویان در ادلب در بمباران هواپیماهای نیروی هوایی سوریه منفجر شده است.
ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: بخش اصلی مهمات شیمیایی تولیدی در مرکز متعلق به جنگجویان به عراق ارسال و بخشی نیز در منطقه حلب سوریه استفاده می شد.
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه به نقل از اظهارات کوناشنکوف گفت: سیستم های کنترل هوایی روسیه(ایستگاه رادار) ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه و ۱۲ و ۳۰ دقیقه روز سه شنبه به وقت محلی حمله هوایی هواپیماهای سوریه به انبار بزرگ مهمات جنگجویان و مرکز تجمع ادوات جنگی آنها در منطقه خان شیخون را ثبت کردند.
وی ادامه داد: در محدوده این انبار مهمات، مرکز تولید مهمات دارای مواد شیمیایی قرار داشت.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه با بیان اینکه بخشی از مهمات شیمیایی تولید شده در این مرکز را جنگجویان به عراق منتقل می کردند، اظهار کرد: سازمان های بین المللی و مقام های دولتی این کشور بارها استفاده تروریست ها از این مواد سمی را اثبات کرده بودند.
کوناشنکوف گفت: این مهمات مجهز به مواد سمی توسط جنگجویان در حلب استفاده شده بود و اواخر سال گذشته کارشناسان نظامی روس بکارگیری این مواد را ثبت کرده بودند.
وی ادامه داد: نشانه های مسمومیت افراد در خان شیخون که در تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی دیده شده ، کاملا مشابه علائمی است که در مصدومین منطقه حلب وجود داشت.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: آن زمان موارد بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه همراه نمونه های خاک ثبت شده و به سازمان منع تسلیحات شیمیایی تحویل شد.
وی افزود: اما این سازمان که مدارک و نمونه خاک و شواهد بکارگیری سلاح شیمیایی توسط تروریست ها را دریافت کرد تاکنون در حال بررسی است.
روز سه شنبه منابع وابسته به گروههای مسلح ضدسوری از وقوع حمله شیمیایی در شهر «خان شیخون» واقع در جنوب استان ادلب خبر دادند و بدون ارائه دلیل و مدرکی، سوریه را متهم به پرتاب بمب شیمیایی کردند و حتی خبرگزاری رویترز روسیه را مسئول این اقدام معرفی کرد که سبب شد مسکو رسانه انگلیسی را عامل انتشار اطلاعات جعلی معرفی کند.
انفجار این کارخانه جنگ افزار شیمیایی تروریست ها براساس اطلاعات انتشار یافته تاکنون شماری قربانی و مجروح برجای گذاشته است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.