چند درصد پروازهای نوروزی توسط ایرباس‌های جدید انجام شد؟

بیش از یک هزار و هفتصد پرواز داخلی و بین المللی در دوره تعطیلات نوروزی، توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شد و ضریب اشغال صندلی هواپیماها در این مدت به ۸۰ درصد رسید.

از ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۹۵ تا پایان ۱۵ فروردین ماه سال جاری، هواپیمایی «هما» با انجام یک هزار و ۷۲۲ پرواز، بیش از ۳۰۰ هزار مسافر را در مسیرهای داخلی و خارجی جابجا کرد.
سهم پروازهای داخلی از این آمار، یک هزار و ۸۶ پرواز بود که با این تعداد پرواز، رشد ده درصدی را در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل در جابجایی مسافر در برداشت. در مسیرهای بین المللی نیز بیش از ۹۰ هزار مسافر با ۶۳۶ پرواز جابجا شده اند و ضریب اشغال صندلی هواپیماها در این مدت به ۸۰ درصد رسید.
همچنین در مدت زمان یاد شده، هواپیماهای ایرباس تازه وارد در مجموع ۲۳۲ پرواز را انجام دادندکه از این میزان ۱۵۷ پرواز با هواپیمای بدنه باریک A۳۲۱ و ۷۵ پرواز نیز توسط اولین ایرباس A۳۳۰-۲۰۰ پهن پیکر ایران انجام شده است.
شایان ذکر است هواپیمایی «هما» با توجه به میزان تقاضای بالا برای سفرهای نوروزی علاوه بر پروازهای برنامه ای، ۳۸ پرواز رفت و برگشت فوق العاده در مسیرهای عتبات عالیات و نیز ۳۷ پرواز فوق العاده داخلی از مبدا تهران به مقاصد مشهد مقدس، شیراز، اصفهان،اهواز، اصفهان و کرمانشاه نیز انجام داد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.