لیپی: صعودمان به جام جهانی ۲۰۱۸ خیلی دشوار است

سرمربی تیم ملی فوتبال چین اعتقاد دارد که یوونتوس در حد تیم‌های رئال‌ مادرید، بارسلونا و بایرن مونیخ است.

مارچلو لیپی که آخرین قهرمانی یوونتوس در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با سرمربیگری وی  در سال ۱۹۹۶ رقم خورد، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای ایتالیا» گفت: یوونتوس حالا پیشرفت قابل توجهی کرده و به خود باوری رسیده است. بانوی پیر در ایتالیا به طور استثنایی پیشرفت کرده است، اما آنها باید در مقیاس بین‌المللی هم پیشرفت کنند.
در حالی که شاگردان ماسیمیلیانو آلگری خود را آماده رویارویی با بارسلونا در دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا می‌کنند، لیپی در این خصوص اظهار داشت: یوونتوس حالا در سطح تیم‌هایی همچون رئال مادرید، بارسلونا و بایرن مونیخ است، تیم‌هایی که دیگر همانند دو یا سه سال گذشته حریفانی کابوس‌وار نیستند.
وی تأکید کرد: پیشرفت یوونتوس و پسرفت دیگر تیم‌های بزرگ اروپایی بدین معناست که یوونتوس اکنون در سطح این تیم‌هاست. در کنار اینها این تیم‌های مدعی در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان اروپا به تیمی برنخورده‌اند که کیفیت خط دفاعی‌اش در حد یوونتوس بوده باشد. یووه با جذب بازیکنان جدیدی در خط حمله هم کیفیت بالایی پیدا کرده است.
لیپی که حالا هدایت تیم ملی فوتبال چین را بر عهده دارد و اخیراً هم تیمش در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ در منطقه آسیا با نتیجه یک بر صفر مغلوب ایران شد، اظهار داشت: ما کار خیلی دشواری برای رسیدن به مرحله پایانی جام جهانی ۲۰۱۸ داریم. سطح کیفی سوپرلیگ چین به لطف حضور بازیکنان و مربیان خارجی ارتقا یافته است، اما تیم ملی چین هنوز کمی عقب است. هدف ما پیشرفت برای خودی نشان دادن در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ است.
سرمربی پیشین یوونتوس در تمجید از سرمربی کنونی چلسی که زمانی شاگرد خود وی در یوونتوس بود هم گفت: کونته یک رهبر بود، کسی که برای دیگران الگو بود و باعث پیشرفت هم‌تیمی‌هایش چه در بازی‌ها و چه در تمرینات می‌شد. من در خط میانی او، دشان، سوسا و بعدها زیدان را داشتم. تمامی آنها مربیان بزرگی برای خود شدند.
وی تصریح کرد: کونته مربی فوق‌العاده قدرتمندی شده است و به هر تیمی که رفته هویت خود را به آن تیم بخشیده است. مطمئنم که او در لیگ برتر به قهرمانی خواهد رسید. آنتونیو مربی نیست که چیزی از زیر دستش در برود و همیشه انتظار دارد بازیکنانش در تمامی پست‌ها با تعهد بالایی بازی کنند.
لیپی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در تمجید از دیگر شاگردان پیشین خود هم اظهار داشت: دشان هم در خط میانی برای خودش یک مربی بود و درک بالایی از کارهای تاکتیکی داشت. زیدان هم کمی رهبری بیشتری در سطح فنی داشت و از اینکه او چطور با دوران پس از بازنشستگی‌اش و زندگی‌ پس از آن کنار آمد، خوشم آمد. زیزو هوش و خرمندی خود را در مربیگری‌اش هم نشان داد و خیلی زود به نتایج درخشانی رسید و ثابت کرد که این نتایج اتفاقی نبوده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.