قرار گرفتن ۱۳ دانشگاه ایرانی در فهرست دانشگاه‌های برتر و تاثیرگذار دنیا

فرهادی گفت: انقلاب اسلامی نه تنها جایگاه علمی ایران اسلامی را به ترازهای جهانی ارتقا داد بلکه با تکیه بر دانش بومی‌، به توسعه دانش بنیان در عرصه‌های مختلف سرعت بخشید.

محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه شورای معاونان این وزارت ضمن تبریک ایام دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: دانشگاهیان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهم و تعیین کننده داشتند و در تثبیت و تداوم عزت مندانه نظام جمهوری اسلامی ایران  نیز نقش مهمی به عهده  دارند.
وی افزود: انقلاب اسلامی برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور برکات زیادی داشته است و در پرتو  نظام جمهوری اسلامی، زمینه‌های بروز اندیشه‌های خلاق  فراهم شد و خودباوری و  استقلال طلبی که از اندیشه‌های اصیل انقلاب اسلامی است موجب شد تا  دانشگاهیان با اقتدار علمی ناشی از دستاوردهای علمی و پژوهشی خود  در مسیر اقتدار ملی ایران اسلامی گامهای استواری بردارند.

وزیر علوم گفت: انقلاب اسلامی نه تنها جایگاه علمی ایران اسلامی را به ترازهای جهانی ارتقا داد بلکه با تکیه بر دانش بومی‌، به توسعه دانش بنیان در عرصه‌های مختلف صنعت،کشاورزی و خدمات  به‌ویژه در فناوری‌های نوین سرعتی مضاعف بخشید.
وزیر علوم با اشاره‌ای به دستاوردهای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به برکت انقلاب اسلامی آموزش عالی در سراسر کشور گسترده شده است و امروزه جمعیت نزدیک ۴/۶ میلیونی دانشجویان کشور نشان از رشد بیش از ۲۵ برابری نسبت به سال پیروزی انقلاب اسلامی دارد.

وی افزود: قرار گرفتن ۱۳دانشگاه ایرانی در فهرست دانشگاه‌های برتر و تاثیرگذار  دنیا در طبقه‌بندی جهانی لایدن و رتبه اول علم و فناوری  در بین کشورهای اسلامی و افزایش سهم کشور از  تولید علم جهان از یک صدم درصد در سال ۱۳۵۷ به بیش از یک و نیم درصد در سال ۱۳۹۴ و افزایش تعداد مقالات علمی در نمایه ISI از ۶۷۰ مقاله علمی به ۳۱هزار مقاله علمی در همین بازه زمانی تنها بخشی از تاثیر مثبت استقرار نظام اسلامی در توسعه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.