عامل حمله با چاقو در متروی لندن به دادگاه رفت

عامل حمله با چاقو در یک ایستگاه متروی شهر لندن که دو نفر را مضروب کرد امروز (دوشنبه) به دادگاه فرستاده شد.

بر اساس اعلام پلیس انگلیس، محی‌الدین میر، 29 ساله، عامل حمله با چاقو در ایستگاه متروی لیتون استون در حومه شهر لندن در روز شنبه است و اتهام تلاش برای قتل علیه وی مطرح شده است.

در جدیدترین بیانیه پلیس انگلیس، این حمله با چاقو باعث وارد شدن جراحت‌های جدی به یک مرد و بستری شدن وی در بیمارستان شده و فرد دومی نیز جراحت‌های سطحی برداشت. این حادثه شنبه شب زمانی رخ داد که به پلیس لندن گزارش رسید فردی در حال مضروب ساختن مردم در ایستگاه متروی شهر لیتون استون و تهدید دیگر مردم در این ایستگاه است.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن بود که این فرد به هنگام انجام این حمله فریاد میزده است: این برای سوریه است!

مقامهای انگلیس عامل این حمله را با شوکر زمین گیر کرده و در صحنه او را دستگیر کردند.

همچنین ریچارد والتون، رئیس فرماندهی مبارزه با تروریسم پلیس انگلیس گفت که این حمله به عنوان یک حمله تروریستی از سوی این پلیس مورد تحقیق قرار دارد.

در راستای این تحقیقات کارآگاهان پلیس اقدام به تجسس در خانه‌ای مسکونی در شرق لندن در روز یکشنبه کردند که گفته شده متعلق به یکی از دوستان عامل این حمله است. چند روز پیش جنگنده‌های ارتش انگلیس حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه را آغاز کردند.

در پی حمله روز شنبه شرکت متروی شهر لندن بخش بزرگی از متروی حوزه شرقی این شهر را بعد از وقوع این حادثه تعطیل کرد اما فعالیت آنها از روز یکشنبه از سر گرفته شد. در سال 2005 نیز بمبگذاران انتحاری به سه قطار مترو و یک اتوبوس در شهر لندن در یک حمله هماهنگ شده حمله کردند که موجب کشته شدن 52 نفر و زخمی شدن بیش از 770 تن دیگر شد.

این حمله به القاعده نسبت داده شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.