نشان شجاعت بر سینه دانشمند هسته ای/ صالحی: ساخت نیروگاه‌های جدید ادامه خواهد یافت

رییس سازمان انرژی اتمی در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران مذاکرات هسته‌ای و برجام گفت: این مراسم آیین همدلی و همراهی با قوای سه‌ گانه در پیشبرد اهداف نظام در حوزه سیاست خارجی است.

دکتر علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی صبح دوشنبه پس از دریافت نشان شجاعت از دست رییس‌جمهوری اظهار کرد: این مراسم قدردانی از ملت بزرگ ایران است که با پایبندی و استقامت ستودنی خدمتگزاران خود را در کسب حداکثری منافع ملی در این کارزار دیپلماتیک یاری رساندند. این مراسم آیین قدردانی از رهبر فرزانه انقلاب است که با هوشمندی خویش مسیر را برای حرکت عزتمندانه ما در این مسیر پر فراز و نشیب هموار کردند و این مراسم، قدرانی از رییس‌جمهور است که با ره‌ توشه‌ای از تجارب در صحنه سیاسی و عرصه بین‌المللی، تدابیر خردمندانه و شجاعانه‌ای را اتخاذ کردند.
رییس‌ سازمان انرژی اتمی در ادامه هم‌چنین از تلاش‌های علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد و افزود: عبور از این گذرگاه به یمن الطاف الهی و به برکت خون پاک شهدای گرانقدر و شهدای والامقام صنعت هسته‌ای میسر شد و امروز مردم ایران با ره توشه‌ای از میراث فرهنگی و بر پایه ولایت فقیه بار دیگر لیاقت، توانمندی و ظرفیت بی‌پایان خود را جلوه‌گر شده است و بر سکوی یک جهش بزرگ به سمت تعالی و پیشرفت قرار گرفته است.
معاون‌ رییس‌جمهور با بیان این‌که در روند مذاکرات زمینه‌ رفع تحریم‌ها، دستاوردها و زیرساخت‌های صنعت هسته‌ای حفظ شد تاکید کرد که فعالیت‌ها در زمینه تحقیق و توسعه، به‌سازی و نوسازی راکتور اراک و ساخت نیروگاه‌های جدید ادامه خواهد یافت. مقرر است تا خدمات و دستاوردهای این صنعت در حجم وسیع در خدمت بخش صنعت، کشاورزی و سلامت قرار گیرد.
صالحی در پایان هم‌چنین از محمد نهاوندیان، رییس دفتر رییس‌جمهور و حسین فریدون به خاطر خدمات خالصانه در طول مذاکرات قدردانی کرد و گفت که با توجه به نزدیکی دوستان به دفتر رییس‌جمهور اسامی آن‌ها از فهرست دریافت‌کنندگان نشان‌های افتخار حذف شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.